loading
close
SON DAKİKALAR

Baba-oğul yanarak öldüler

Baba-oğul yanarak öldüler
Tarih: 26.11.2011 - 20:16
Kategori: Yerel

Sakarya'nın Akyazı ilçesinde elektrik kontağından çıkan yangında baba Katip Yıldız ile zihinsel engelli oğlu 30 yaşındaki Ahmet Yıldız yaşamını yitirdi

Yangın, dün gece saat 21.30 sıralarında Küçücek Mahallesi’nde Katip Yıldız’a ait evde çıktı. Anne Saniye Yıldız’ın salonda, baba Katip Yıldız ile zihinsel engelli oğlu Ahmet Yıldız’ın mutfakta bulundukları sırada çıkan yangın kısa sürede büyüyüp tüm mutfağı sardı.

Baba Katip Yıldız, alevlere müdahale ederek söndürmek istedi. Zihinsel engelli Ahmet Yıldız ise ayağı iple bağlı olduğu için kaçamadı. Yangını görüp koşan çevre sakinleri anne Saniye Yıldız ile zihinsel engelli Ahmet Yıldız’ı evden çıkartarak Akyazı İlçe Devlet Hastanesi’ne götürdü.

Ancak Ahmet Yıldız kurtarılamayarak öldü. Yangına müdahale eden Sakarya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin soğutma çalısması sonrasında baba Katip Yıldız, evlerinin tuvaletinde ölü olarak bulundu.

El ve yüzünde yanıklar olan anne Saniye Yıldız ise hastanede tedavi altına alındı. Yangında yaşamını yitiren zihinsel engelli Ahmet Yıldız’ın olay gecesi ayağının iple bağlı olduğu tespit edildi.

Ailenin sık sık evden kaçarak çevresine zarar veren Ahmet Yıldız’ın evden uzaklaşmasını engelemek için ayağını iple bağladığı, bahçeye çıkardıklarında ise ipi ağaca bağladıkları öğrenildi.

Baba ve zihinsel engelli oğlunun cenazesi İstanbul Adli Tıp Kurumu’nda yapılacak otopsinin ardından toprağa verilecek.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları