loading
close
SON DAKİKALAR

Babacan: Erdoğan bilmiyor, bilmediğini de bilmiyor

Babacan: Erdoğan bilmiyor, bilmediğini de bilmiyor
Tarih: 28.11.2021 - 15:14
Kategori: Siyaset

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, ekonomi gündemine değinerek iktidarı eleştirdi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin 1. Olağan İstanbul Sultangazi İlçe Kongresi'nde açıklamalarda bulundu. 

Babacan'ın açıklamaları şöyle:

"Ülkemiz kara günler geçiriyor. Çünkü hiçbirimiz bir gün sonrasından emin değiliz. Yarınlarımızı göremiyoruz. Sabah hangi kötü haberle uyanacağımızı bilmiyoruz. Bahçeli ve Erdoğan el ele verdiler ülkeyi bilinmez bir karanlığa sürüklediler. Bu kötüye gidiş adeta uçurumdan yuvarlanırcasına hızlı seyrediyor.

Her yerde aynı mutsuzluk, aynı umutsuzluk, her yerde yarınlarla ilgili kaygı var. Sokakta yüzü gülen insan ara ki bulasın. Çarşıya çıkan fiyat etiketlerini gören herkesin yüzü asılıyor. Gençler umudunu kaybetmiş. Bir saat sonra memleketin başına ne geleceğini göremiyoruz. İktidarın akıl dışı uygulamaları yüzünden son bir ayda olanları görüyorsunuz. Saatler içinde fakirleşiyoruz.

Ben Erdoğan ile 13 sene birlikte çalışmış bir arkadaşı olarak Cumhurbaşkanının bu ülkeyi yoksullaştırmak istediğine inanmıyorum. İşsiz kalmaları için de inanmıyorum. Kriz çıksın diye uğraşacağını sanmıyorum ama bilmiyor. Bilmediğini de bilmiyor. Biliyorum zannediyor. Etrafındakiler artık liyakatli kişiler değil. Kadrolar dürüst ve ehil insanlardan oluşurdu. Şimdi mumla ara ki bulasın.

Bütün yetkiyi bana verin dedi faiz, enflasyon nasıl düşer göstereceğim dedi. Koca bir hiç oldu. Sonuç kötü. Partili, taraflı sistemle artık Erdoğan'ın çizgisini kendisine oy verenler belirlemiyor. Küçük ortak belirliyor. Küçük ortak ne derse o. Herkes küçük ortağa bakıyor. Bahçeli kayyum gibi iktidarın başında ve yetkiyi milletten almadan Erdoğan'dan yetkiyi alıp ülkeyi yönetme gayretine girmiş durumda. Böyle olunca da ülke her alanda kriz yaşıyor. Şu son 1birkaç haftadır ülkede yaşananlara bir bakın ya. Benzin kuyrukları başladı, benzini 50 kuruş 1 lira ucuza alayım diye benzin kuyrukları var. Ekmeği 50 kuruş daha ucuza alayım diye ekmek kuyruğuna giriyor insanlar. Marketlerde şeker bir paket alabilirsin diyor. Gerçekten ülke kötü bir duruma düştü.

Cumhurbaşkanı akraba bakanla el ele verip ekonomi yönetimini akıl dışı yöntemle üstlendikten sonra ülkede artık dikiş tutmuyor. 21. yüzyılda ülkemizi hak ve özgürlüklerin askıya alındığı, dışa kapalı, fakirleşen bir ülkeye çevirdiler. Uluslararası ilişkilerde itibarımızı 2 paralık ettiler. Lafa gelince dünyaya meydan okuyan lider deniyor. Kimse Türkiye'yi dikkate almıyor. Daha dün hain ilan ettiği düşman ilan ettiği ülkeyi buraya davet eti devlet töreniyle karşıladı. Hani 15 Temmuz'u bunlar finanse etmişti."

 
 
Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları