loading
close
SON DAKİKALAR

Bakan Pakdemirli: Önümüzdeki hasat dönemine kadar besicimizin yanında olacak projeyi başlattık

Bakan Pakdemirli: Önümüzdeki hasat dönemine kadar besicimizin yanında olacak projeyi başlattık
Tarih: 22.06.2021 - 16:12
Kategori: Ekonomi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Toprak Mahsulleri Ofisi üzerinden hem besicimize hem de üreticiye ayda 200 bin ton olmak kaydıyla sabit fiyatla mal vermeyi taahhüt ettik. Bunun sonucunda besicimiz, üreticimiz daha düşük maliyetlerle yemini üretecek ve yem girdisi sağlayabilecek" dedi. ...

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, besicilere yönelik açıklama yaptı. Pakdemirli, "Önümüzdeki hasat dönemine kadar besicimizin, üreticimizin yanında olacak projeyi başlattık" ifadelerini kullandı.

Pakdemirli'nin açıklaması şöyle:
"Toprak Mahsulleri Ofisi üzerinden hem besicimize hem de üreticiye ayda 200 bin ton olmak kaydıyla sabit fiyatla mal vermeyi taahhüt ettik. Bunun sonucunda besicimiz, üreticimiz daha düşük maliyetlerle yemini üretecek ve yem girdisi sağlayabilecek. 

Buna zaten geçen sene arpa ve mısır boyutunda başlamıştık, besicilerimize 90 gün vadeli mal veriyorduk. Şimdi bu sene besicilerimizin yanında yem üreticilerimize ve sanayicilerimize de vermeye başlayacağız ki torba yem kullanan besicimiz ve üreticimiz de bu imkanlardan raydalanabilecek konumda olsun. 
Mısır ve arpa aşağı yukarı yem rasyonlarında işin yarıya yakınını oluşturduğundan önümüzdeki hasat dönemine kadar besicimizin, üreticimizin yanında olacak projeyi başlattık. Bunun hem süt hem de karkas et maliyetlerimizi olumlu etkileyeceğine inanıyorum."

 

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları