loading
close
SON DAKİKALAR

Bakan Selçuk'tan yüz yüze eğitim açıklaması

Bakan Selçuk'tan yüz yüze eğitim açıklaması
Tarih: 11.04.2021 - 09:04
Kategori: Eğitim

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, yüz yüze eğitimle ilgili açıklamalar yaparak, 'Öğrencilerimizin okulda olmasını arzu ediyoruz. Çok kontrollü bir şekilde okulları açamaya çalışıyoruz' dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, CNN Türk kanalında yüz yüze eğitimle ilgili açıklamalar yaptı.

Bakan Selçuk, açıklamasında ‘okullar kapanacak mı’ sorusuna "İlin durumu neyi gerektirirse o ilde ihtiyaç duyduğunda valilik gözetiminde kararlar alınıyor" yanıtını verdi.

Milli Eğitim Bakanı şunları söyledi:

"Elbette sorunlar yaşanıyor. Bizim işimiz bu sorunların yaşanmamasını sağlamak ve çözmek ama genel olarak baktığımız zaman biz neredeyiz sorusunun yanıtıyla ilgileniyoruz. Türkiye uzaktan eğitim ile ilgili hazırlıkları bakımında çok net verilerle ortaya koyabildiğimiz için mutluyuz. Dünyadaki ilk 5 ülke için diyebiliriz. TV kurmak ve canlı ders yapabilmek, bunların sayısının yüksekliği gibi birçok parametrede birçok mesafe aldık. Genel tabloda çok mutlu olmadığımız bir durum var şundan dolayı; çocuklarımızın öğrencilerimizin okulda olmasını arzu ediyoruz. Yüz yüze eğitim bizim önceliğimiz ama daha öncelik tanıdığımız şey sağlık. Okulların en çok kapalı olduğu ülkeler arasında ilk 5'te yer alıyoruz. Biz çok kontrollü bir şekilde okulları açamaya çalışıyoruz.

Bizim risk haritasına bakıldığında hangi illerde hangi sınıflar düzeyler açılmalı kapanmalı gibi bir takım öngörülerimiz var. 8-12. sınıflar gibi sınıfların sınav dönemi nedeniyle fırsat eşitliğini sağlamak gibi bazı ilkesel tutumlarımız var. Ama ilin durumu neyi gerektirirse o ilde ihtiyaç duyduğunda valilik gözetiminde kararlar alınıyor."

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları