loading
close
SON DAKİKALAR

Bakan Ziya Selçuk: Okul kayıtlarında zorunlu bağış alınamaz. Soruşturma başlatıldı

Bakan Ziya Selçuk: Okul kayıtlarında zorunlu bağış alınamaz. Soruşturma başlatıldı
Tarih: 25.08.2019 - 11:14
Kategori: Eğitim

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk devlet okullarında özel sınıflar açıldığı haberlerine ilişkin soruşturma başlatıldığını söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk CNN TÜRK'te Hakan Çelik'in sunduğu Hafa Sonu programına konuk oldu.

Bakan Selçuk, bazı özel okulların kapanmasıyla ilgili konuştu. Ziya Selçuk konuyla ilgili soruşturmanın başlatıldığını duyurdu.
Ziya Selçuk'un açıklamaları şöyle:

"(Kapanan özel okullar) Bu yıl başladığımız özel öğretim kurumlarında bazı standartların getirilmesi konusunda çalışmalar var. Yani bu okulların açılabilmesinin bir takım fiziksel şartların haricinde açan kurumun yetkinliği ile ilgili bazı kriterler ve standartlar üzerinde çalışılıyor ve bu da bitmek üzere. Binlerce okuldan söz ediyoruz. Bunlardan bir iki tanesinde problem oluyor. Bir okul üzerinden bütün özel okulları yaftalarsak bu gereksiz güvensizlik oluşturuyor. Ama bu tür bir okul varsa da gereğini yapmak öğretmenleri çocukları velileri mağdur etmemek bizim sorumluluğumuz. Biz bu olayın da farkındayız. Soruşturma başlatıldı. Zaten bildiğimiz bir konu.

(Kayıt parası ve özel sınıflar) Okul kayıtlarında zorunlu bağış alınamaz. Özel sınıfla ilgili hangi okulda bu tür fiil işlenmişse bununla ilgili gelen şikayetleri toparlayıp bu okulların tamamına ilişkin soruşturmayı başlattık. Buna asla izin vermeyeceğimizi kararlılıkla ortaya koyduk. Yazılımımız var. Bu yazılımı kimin hangi okulda ne kadar bağış yaptığını biz izleyebiliyoruz."

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları