loading
close
SON DAKİKALAR

Bakanı Ersoy'dan Sıla konseri açıklaması: Programı revize edeceğiz

Bakanı Ersoy'dan Sıla konseri açıklaması: Programı revize edeceğiz
Tarih: 08.07.2019 - 12:47
Kategori: Yaşam

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, şarkıcı Sıla'nın sahne alacağı konserle ilgili yaşanan tartışmalar sonrası konser programının revize edileceğini duyurdu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın yaz konserleri kapsamında 16 Temmuz'da İzmir'de düzenlenecek konsere şarkıcı Sıla'nın da dahil edilmesi, tartışmalara yol açtı.

Sıla'nın Gezi eylemlerine katılması, 15 Temmuz darbe girişimi ardından Yenikapı mitingine katılmaması ve terör örgütü PKK'nın hendek eylemleri sırasındaki açıklamalarını gündeme getiren bazı sosyal medya kullanıcıları, Bakanlığın şarkıcı ile anlaşmasını eleştirdi.

Eleştiriler sonrası Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'dan açıklama geldi. Ersoy, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Devletimiz, milletimizin sesini duyar, dinler ve gereğini yapar. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Milletimizin hassasiyeti bizim hassasiyetimizdir. Eleştirilere kulak tıkamamız düşünülemez. Bu çerçevede Temmuz konser programımızı revize edeceğimizi kamuoyumuzun bilgisine sunarız" ifadelerini kullandı.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları