loading
close
SON DAKİKALAR

Bakan’ın kurucusu olduğu hastaneye 220 milyonluk teşvik

Bakan’ın kurucusu olduğu hastaneye 220 milyonluk teşvik
Tarih: 04.11.2019 - 08:36
Kategori: Gündem

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın kurucusu olduğu Medipolitan Sağlık ve Eğitim Hizmetleri Anonim Şirketi'ne 220 milyon 600 bin liralık yatırım teşviki verdi.

Resmi Gazete'de yer alan teşvik belgeleri tebliğine göre firmaya, yeni hastane yatırımı için KDV istisnası, gümrük vergi muafiyeti, yüzde 50 vergi indirimi, 2 yıl boyunca da sigorta primi işveren hissesi desteği verilecek.

Konuya ilişkin olarak Sözcü'den Başak Kaya'ya konuşan CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, “Bakanlar koltuklarını kendi ticari faaliyetleri, kendi şirketleri için kullanıyor. Turizm Bakanı, kendi otelinin bulunduğu bir koyu imara açtırıyor, kaçak yapısı için imar affından yararlanıyor. Tarım Bakanı, eskiden danışmanı olduğu firmadan patates ithal ediyor. Sağlık Bakanı da devletin imkanlarını kullanıyor. Tarihi yerleşkeler, Atatürk Orman Çiftliği arazileri, Medipol Üniversitesi'nin kurucu vakfı TEBA Vakfı'na verildi. Bakan, kendi hastanesini İleri Düzey Hastane ilan etti” ifadelerini kullandı.

Bulut tepkisini, "Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bakanlık koltuğunu bıraksın, ticaret faaliyetlerine devam etsin” ifadesiyle dile getirdi.

 

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları