loading
close
SON DAKİKALAR

'Bakanlık enerji şirketlerine 'Cadde ve sokaklardaki aydınlatmalar sabah 30 dakika erken sönecek' talimatı verdi'

'Bakanlık enerji şirketlerine 'Cadde ve sokaklardaki aydınlatmalar sabah 30 dakika erken sönecek' talimatı verdi'
Tarih: 28.11.2021 - 15:45
Kategori: Gündem

Kalıcı yaz saati uygulaması nedeniyle özellikle batı bölgelerde yurttaşların karanlıkta yola çıkma sorunu sürerken iktidar, karanlık çilesini artıracak yeni bir düzenleme hazırlığında.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın kalıcı yaz saati nedeniyle sabahları okula ve işe karanlıkta gitmek zorunda kalan yurttaşın çilesini daha da artıracak bir uygulama hazırlığında olduğu ileri sürüldü. CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, bakanlığın, elektrik dağıtım şirketlerine gönderdiği yazıyla “Cadde ve sokaklardaki aydınlatmalar sabah 30 dakika erken sönecek, akşam da 15 dakika geç yanacak” talimatını verdiğini kaydetti. 

Cumhuriyet'ten Erdem Sevgi'nin haberine göre; Akın, Türkiye genelinde kamunun genel kullanımına yönelik bulvar, cadde, sokak, alt-üstgeçit, köprü, meydan ve yaya geçidi ile kamuya ait park ve bahçe gibi yerlerin genel aydınlatma saatlerinde değişiklik yapılacağını ifade etti. Sokak ve caddelerin aydınlatmasında yurttaşları daha da karanlıkta bırakacak bir hazırlık olduğu yönünde duyumlar aldıklarını söyleyen Akın şunları kaydetti:

“Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan özel elektrik dağıtım şirketlerine gönderilen bir yazıyla önümüzdeki günlerde genel aydınlatmanın uygulanacağı saatlerde değişiklik yapılacağı kaydediliyor. Edindiğimiz bilgiye göre sokak ve caddelerin aydınlatmaları sabahları 30 dakika erken bitirilip akşamları ise 15 dakika geç başlatılacak. Karanlık 45 dakika artacak.” 

 

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları