loading
close
SON DAKİKALAR

Barbaros, Senfonik Yılbaşı Özel Konseri ile 24 Aralık’ta CSO Ada Ankara Ana Salon’da müzik severlerle buluşacak

Barbaros, Senfonik Yılbaşı Özel Konseri ile 24 Aralık’ta CSO Ada Ankara Ana Salon’da müzik severlerle buluşacak
Tarih: 19.12.2023 - 08:57
Kategori: Kültür & Sanat

Barbaros Büyükakkan, Kariyeri boyunca yayınladığı albüm ve teklilerle müzikseverlerin beğenisini toplayan, Klasik müzik geçmişinin verdiği güçle yorumculuktaki başarısının yanında teatral yeteneğini gösterdiği müzikallerde de başrol oynadı.

Kariyeri boyunca pop, caz ve klasik müziğe kadar farklı tür ve dillerdeki repertuvarıyla sunduğu sahne performansları yanında, çeşitli müzikallerde de başrol oynayan ülkemizin başarılı seslerinden Barbaros, Türk müzik tarihine damga vurmuş isimlerin unutulmaz şarkılarını bir araya getirdiği “Babalar” projesinin ardından, şef Orhan Şallıel yönetimindeki senfoni orkestrası eşliğinde 24 Aralık’ta CSO Ada Ankara Ana Salon’da “Senfonik Yılbaşı Özel Konseri” ile müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Barbaros, Senfonik Yılbaşı Özel Konseri için Sinatra şarkılarından dünya müzikallerine, Türk Müziğinin ustalarının en sevilen kült şarkılarından İtalyanca şarkılara, şansonlardan Türk tangolarına kadar hazırladığı geniş repertuvarı senfonik düzenlemeleri ile seslendirecek.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera Şan Bölümü'nden mezun olan Barbaros, dinleyenlere dünya müziğinin kapılarını aralarken, Türkçe, Fransızca, İngilizce, İtalyanca, İspanyolca’nın yer aldığı yer aldığı geniş bir repertuvar seslendiriyor.

Kariyeri boyunca yayınladığı albüm ve teklilerle müzikseverlerin beğenisini toplayan, Klasik müzik geçmişinin verdiği güçle yorumculuktaki başarısının yanında teatral yeteneğini gösterdiği müzikallerde de başrol oynayan Barbaros, Senfonik Yılbaşı Özel Konseri ile 24 Aralık’ta CSO Ada Ankara Ana Salon’da

24 Aralık 2023 – 20.00 – CSO Ada Ankara Ana Salon

Barbaros Hakkında

Barbaros Büyükakkan, İstanbul'da doğdu. İlköğrenimini tamamladıktan sonra Özel Saint Benoit Fransız Koleji’ni bitirdi. Daha sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera Şan Bölümü'nden mezun oldu.

Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Gazeteciliği Bölümü'nde yüksek lisansını tamamladıktan sonra Haldun Dormen'in "müzikal workshop"larına katıldı. Kariyerine Grup Rapsodi ile İstanbul'un seçkin mekânlarında sahne performansları ve televizyon programları ile başladı. Aynı zamanda Barış Manço, Leman Sam, Harun Kolçak, Nükhet Duru gibi isimlere albüm kayıtlarında ve konserlerinde geri vokal yaptı. Discovery Channel ve bazı reklam filmlerinin jingle seslendirmelerini yaptı. 

2002- 2005 yılları arasında Ferhat Göçer'le aynı sahneyi paylaştı. Yine aynı yıllar arasında Rumeli Hisarı, Aya Irini, AKM ve Cemal Reşit Rey'de Galatasaray Üniversitesi'nin düzenlemiş olduğu "Dünya Müzikalleri" gösterilerinde solist olarak görev aldı. 2005 Temmuz ayında, İtalyan tenor Alessandro Safina ve Ferhat Göçer'le Açık Hava Tiyatrosu'nda konser verdi. 2006 Haziran ayında İtalyan tenor Alessandro Safina, İtalyan tenor Patrizio Buanne ve Ferhat Göçer'le Açık Hava Tiyatrosu’nda konser verdi.

2008 Ajda Pekkan yaz konserlerinde (İstanbul Arena, Bodrum Antik Tiyatro, Çeşme Açık Hava, Bursa Açık Hava) konuk sanatçı olarak yer aldı. Aynı yıl Leman Sam ile Lütfi Kırdar'da konser verdi. Dj. Salih Saka’nın “Turkish Session” albümünde “Oci Ciorniye”, “Büyüleyen Gözlerinle” ve “Çal Kanunum” şarkılarını yorumladı.

2009 yılında Enis Fosforoğlu Tiyatrosu'nun sahneye koyduğu "Seni Seviyorum, Mükemmelsin, Şimdi Değiş" adlı müzikalde başrol oynadı.

Yurtdışında gerçekleşen Cumhuriyet Balosu’nun solisti olarak Fransa’ya davet edildi. Paris’te gerçekleşen konser Avrupa basını ve davetlilerden büyük ilgi gördü.

2010 yılının Ekim ayında Sony Music'ten kendi adını taşıyan ilk albümünü çıkaran Barbaros, 2011 yılında TRT tarihinde ilk kez yapılan müzik ödüllerinde, “Yılın En İyi Çıkış Yapan Sanatçısı” seçildi. "Hayırdır" isimli ikinci albümünün ardından 2012 yılında “Borcun Var” isimli teklisini yayınladı.

Orkestra şefi Orhan Şallıel’in Kültür Köprüleri projesinde konuk solist olarak yer aldı. Senfoni Orkestrası eşliğinde Özcan Deniz ile Caruso’yu seslendirdi.

Sertab Erener’in Zorlu’da gerçekleşen konserinde “Phantom of the Opera” müzikalinden 3 eserde sanatçıyla düet yaptı.

Yine Zorlu’da sahnelenen Tahir ile Zühre müzikalinde Ayça Varlıer’le beraber başrolü paylaştı ve Tahir’i oynadı.

Barbaros, 2018’in başında sözleri Sıla’ya, müziği Kyriakos Papadopoulos’a, düzenlemesi İskender Paydaş’a ait olan “İki Elim Kanda Olsa” isimli teklisini, DMC etiketiyle dinleyicilerle buluşturdu. 2019 yılında ise söz ve müziği Tuğrul Cerrahoğlu’na, düzenlemesi Batu Çaldıran’a ait olan ve klibi Okan Bayülgen’in imzasını taşıyan “Kalbimin Ankara’sı” single’ını çıkardı. Barbaros 90’lı yılların en önemli hitlerinden “Sevdik Sevdalandık” şarkısını da Zeynep Talu ile birlikte seslendirdi.

2019’un yaz aylarında Akra Caz Festivali’nde sahne alan Barbaros, şef Oğuzhan Kavruk yönetimindeki Symphonic Project ile 20. Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nin açılış konserini gerçekleştirdi. Antalyalıların büyük ilgi gösterdiği konserde Barbaros, dünya müzikallerinden caz standartlarına, Napoliten’lerden Fransız chanson’larına ve klasikleşmiş Türkçe şarkılara uzanan geniş bir repertuvar seslendirdi.

Barbaros, 4. Bodrum Caz Festivalinde “A Touch of Jazz” projesi ile Sabri Tuluğ Tırpan ile birlikte Bodrum’da dinleyenlere unutulmaz bir caz akşamı yaşattı. 

Karantina döneminde 90’ların unutulmaz şarkısı “Derbeder” teklisini yayınlayan Barbaros, Pandeminin başlangıcında Instagram canlı yayınları ile de dünyaca ünlü isimlerle birlikte evlerimize konuk oldu.  

İlk yayınınında İspanya ile bağlanıp La Casa De Papel’in jenerik şarkısı My Life is Going On’a hayat veren Cecilia Krull ile, 2. canlı yayınında Almanya’ya bağlanıp “It’ s Raining Men”, “Hit The Road Jack”, “I Am So Excited” gibi 80'li yılların unutulmaz disco hitlerine imza atan The Weather Girls’den Dynelle Rhodes ile, 3. Yayınında Fransa’ya bağlanıp yumuşak sesi ve geceye yakışan şarkılarıyla 80’lerden beri Avrupa’nın en ünlü şarkıcılarından biri olmayı başaran, moda ikonu Viktor Lazlo ile, 4.yayınında Johannesburg, Güney Afrika’ya bağlanıp muhteşem ses, soprano Pumeza Matshikiza ile, 5.yayınında Belgrad’a bağlanıp Balkanların yükselen yıldızı Lena Kovacevic ile, 6. yayınında Londra’ya bağlanıp 30’lu ve 40’lı yılların armoni vokal popunu günümüz anlayışıyla yorumlayan The Puppini Sisters’dan Marcella Puppini ile, 7.yayınında Kanada’nın superstarı IMA, 8. yayınında Hindistan’dan dünyaya açılan Bollywood şarkılarının sesi Arunaja, 9. yayınında Yunanistan’dan Stan Antipariotis, 10.yayınında Fado’nun divası Portekiz’den Dulce Pontes ve son olarak da Orta doğunun Frank Sinatra’sı olarak anılan Omar Kamal ile bir araya gelerek izleyicilere sohbet ve şarkılarla dolu keyifli anlar yaşattı.

Barbaros, 2021 yılında Barış Manço’nun unutulmaz şarkısı “Evelallah”ı yeniden yorumladı.

Barbaros 2021 – 22 sezonunda Zorlu PSM Touche’de gerçekleştirdiği ve haftalar önce sold out olan “Around The World” konserleri ile sevenleriyle buluştu. Serinin ilk konseri “One Night Paris” ile en özel Fransızca şarkılardan oluşan repertuvarını sunarken, “All Time Classics” ile müzik tarihinin en sevilen şarkılarını, “Divas & Divos” ile dünyanın en ikonik sanatçılarının eserlerini, “Italian Nights” ile İtalyanca unutulmaz şarkıları seslendirirken, “Voyage en Méditerranée” ile dinleyenleri Akdeniz’de bir yolculuğa çıkardı.

Barbaros, Fikret Kızılok'un ölümsüz eseri “Bir Devrimcinin Güncesi”, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 107.yıldönümünde şef Orhan Şallıel yönetimindeki Nilüfer Belediyesi Oda Orkestrası ve Korosu eşliğinde dinleyici ile buluştu.

Türk müzik tarihine damga vurmuş isimlerin unutulmaz şarkılarını bir araya getirdiği “Babalar” projesiyle CSO Ada Ankara ve Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde dinleyicilerle buluştu.

Daha önce yayınladığı albüm ve teklilerle müzikseverlerin beğenisini toplayan Barbaros “Takmamak Lazım” ın ardından, 90’lı yıllardan bu yana pop müzikte iz bırakan Yaşar ile birlikte söylediği “Var Mı?” yı müzikseverlerle buluşturdu.

Fransızca, İngilizce, İtalyanca ve Yunanca konuşabilen Barbaros, bu dillere ek olarak Portekizce, İspanyolca, Arapça, Rusça ve de yüzlerce Türkçe şarkıların yer aldığı geniş bir repertuvarı seslendirdiği sahne performanslarına devam ediyor.

Kaynak : wwww.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları