loading
close
SON DAKİKALAR

"Başbakan hangi Cumhuriyetin Başbakanı?"

"Başbakan hangi Cumhuriyetin Başbakanı?"
Tarih: 11.02.2012 - 23:05
Kategori: Siyaset

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Erdoğan'ın Van'daki açıklamalarını değerlendirdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu yazılı bir açıklama yaparak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Van'daki açıklamalarını değerlendirdi. Parti olarak Erciş'in yaşadığı yıkımı kolay atlatması ve yeniden hızlı bir biçimde yapılandırılması için il yapılması önerisini TBMM'ye sunduklarını hatırlatan Tanrıkulu şunları söyledi:

"Sayın Başbakan bu teklifimize akıllara ziyan bir örnek veriyor. Diyor ki; 'Geçmişte Hakkâri'yi il yaptılar. Hakkâri şu an Erciş'ten daha mı iyi?' Hakkâri tarihine binaen Cumhuriyetin ilk illerinden biri olup 1936'da il statüsü almıştır. Başbakan tam 75 yıl önce il olan Hakkâri'yi eğer bugün Erciş'in il olmaması için bir örnek olarak gösteriyorsa insan sormadan edemiyor, bu Başbakan hangi Cumhuriyetin Başbakanıdır? 10 yıldır bu ülkeyi yöneten ondan önce de siyasal ortamda bulunan Başbakanın örnek verirken ki çarpıklığını hangi ustalığına vermek gerekmektedir?"

Erciş'in il olmasını gerektiği noktasında önerisini yineleyen Tanrıkulu, Başbakanı sağduyuya ve muhalefetin yapıcı önerilerine tarih ve gerçeklikten uzak örneklerle karşılık vermemeye davet etti. Tanrıkulu, "Sayın Başbakan 10 yıldır bu ülkeyi yönettiğin halde Hakkari'nin durumundan şikayet ediyorsa bu da onun ayıbıdır" dedi.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları