loading
close
SON DAKİKALAR

Beşiktaş 118 yaşında

Beşiktaş 118 yaşında
Tarih: 03.03.2021 - 15:29
Kategori: Spor

Türkiye'nin köklü spor kulüplerinden Beşiktaş 118. yaşını kutluyor.

118. yaşını kutlayan Beşiktaş, 14 branşta faaliyet gösteriyor. Beşiktaş, futbol liginde 15 kez şampiyonluğa ulaştı, 9 kez de Türkiye Kupası'nı kazandı. Beşiktaş, basketbolda da 2 defa şampiyonluk yaşadı.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş'ın 118. yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Ahmet Nur Çebi, "Şeref Bey, Baba Hakkı ve Süleyman Seba gibi abide şahsiyetleri Türk sporuna kazandıran camiamız, başkalarına da ilham olan Beşiktaşlılık duruşundan asla taviz vermemiştir" dedi.

Çebi'nin mesajı şöyle:
"Serencebey’de 22 cesur ve vatansever büyüğümüz tarafından kurulan, bir semt takımı olarak doğup, bir dünya kulübü haline gelen Beşiktaşımız 118 yaşında.
118 yıldır yaşattığı gelenek ve görenekleriyle her kesimin saygısını kazanmış bir çınar olan Beşiktaşımız, milyonlarca taraftarının eşsiz desteği sayesinde ülkemizin en büyük sivil toplum örgütü konumundadır.

Şeref Bey, Baba Hakkı ve Süleyman Seba gibi abide şahsiyetleri Türk sporuna kazandıran camiamız, başkalarına da ilham olan Beşiktaşlılık duruşundan asla taviz vermemiştir.
Şampiyonluklarla, kupalarla anılan, siyah-beyaz renkleriyle ülkemizi dünya ve Avrupa arenasında başarıyla temsil eden Beşiktaşımızın 118. yılı kutlu olsun.
Şan ve şeref dolu tarihimize, yepyeni destanlar ve tertemiz şampiyonluklar eklemek için tüm gücümüzle çalışmaya, armamızda onur ve gururla taşıdığımız Ay-Yıldızımıza hizmet etmeye sonsuza kadar devam edeceğiz.
Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün başkanı olarak, kulübümüzün bugünlere gelmesinde emekleri bulunan yaşayan ve ebediyete intikal etmiş tüm değerli büyüklerimizi ve taraftarlarımızı minnetle ve şükranla anıyor; tüm Beşiktaşlıları en içten dileklerimle kutluyorum."

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları