loading
close
Dolar: 5,46 TL
Euro: 6,20 TL
Sterlin: 7,26 TL
SON DAKİKALAR

Beylikdüzü Belediyesi’nin hasta nakil hizmetleri 25 bini aşkın kişiye ulaştı

Beylikdüzü Belediyesi’nin hasta nakil hizmetleri 25 bini aşkın kişiye ulaştı
Tarih: 10.01.2019 - 12:43
Kategori: Yerel

Beylikdüzü Belediyesi tarafından ilçe halkının genel sağlık ihtiyaçlarını destekleyebilecek donanımda kurulan Sağlık İşleri Müdürlüğü, vatandaşların özellikle kış koşullarında mağdur olmamaları adına çalışmalarına devam ediyor.

Sağlık ile ilgili işlemler kapsamında herkesin eşit seviyede hizmet almasını öncelikli kılan Sağlık İşleri Müdürlüğü, vatandaşların hayatlarını kolaylaştıracak çözümler üretiyor. Müdürlüğe gelen talepler doğrultusunda vatandaşlar evlerinden alınarak tedavi olacakları hastaneye ulaştırılıyor, tedavileri tamamlanan ve taburcu olan hastalar ise hastanelerden alınarak evlerine ulaşımı sağlanıyor. Müdürlük tarafından uzun süredir sunulan bu hizmetten ise vatandaşlar oldukça memnun.

İlçedeki vatandaşların mağdur olmamaları adına 7/24 hizmet veren Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, 2014-2018 tarihleri arasında 18 bin 687 Engelli Nakil ve 7 bin 287 Hasta Nakil Ambulansı hizmeti vererek toplamda 25 bin 974 kişiye ulaştı.

Müdürlük kapsamında hizmet veren 2 Adet Hasta Nakil Ambulansı, 3 Adet Lifli Engelli Aracı ve 1 Adet Minibüs bulunuyor.

Hasta nakil hizmetlerinden yararlanmak isteyen kişilerin en az 2 gün öncesinden randevu almaları gerekiyor. Randevu alabilmek için 444 09 39 NO’lu Çağrı Merkezi’ni aramak yeterli.

Ancak müdürlük yetkilileri vatandaşları, acil müdahale gerektiren durumlarda “Hasta Nakil Ambulansı”nı değil 112 Acil Servis’i aramaları gerektiği konusunda uyarıyor. Hasta nakil hizmetlerinden faydalanabilmek için aranan önemli bir hususu ise hastaneden randevu almış olmak ve hastanın tedavi işlemlerinin tamamlanıp taburcu olması oluşturuyor.

Kaynak : Vişne Haber Ajansı-www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları