loading
close
SON DAKİKALAR

Birleşik Kamu-İş: Basın Özgürlüğüne Müdahalede Sıra Sosyal Medyada

Birleşik Kamu-İş: Basın Özgürlüğüne Müdahalede Sıra Sosyal Medyada
Tarih: 05.10.2022 - 13:58
Kategori: Sendika

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu: AKP iktidarı bilmelidir ki baskılarla Anayasa’ya aykırı düzenlemelerle özgür basın asla susturulamayacaktır.

AKP hükümetinin iktidara geldiği günden beri özgür basını susturmak adında yasal veya yasadışı yaptığı baskılar sosyal medyaya da sıçradı.

Satın alınmış kalemlerden oluşan bir basın ordusu yaratarak ulusal basını büyük alanda kontrol altına alan AKP iktidarı, paraya tamah etmeyen basın mensuplarını da halkın haber alma hakkını gasp etmek adına yargı yoluyla bastırmaya devam etmektedir.

Bir yandan hukuksuz tutuklamalar, bir yandan baskı ve şiddet yollarıyla yıllardır yaptıkları yanlışları gizlemeye çalışanlar, sosyal medya yolu ile kontrolsüz bir şekilde gerçeklerin ortaya çıkmasını istememektedir.

Meclisin açıldığı ilk gün daha fazla skandalların ortaya çıkmaması adına ülkenin birçok sorunu varken ivedilikle gündeme alınması AKP iktidarının seçim öncesi şaibelerinin ortaya çıkmaması adına sosyal medyayı derhal susturmak istenmesini açık bir şekilde göstermektedir.

Sosyal medya düzenlemesi, yurdumuzda ne kadar konuşan, karşı çıkan, hak arayan yurttaş varda derhal baskı altına alıp susturulma operasyonudur.

Sosyal medya düzenlemesi, suç işlenmesini değil suçun konuşulmasını engelleme operasyonudur.

Ancak; AKP iktidarı bilmelidir ki baskılarla Anayasa’ya aykırı düzenlemelerle özgür basın asla susturulamayacaktır.

Kaynak : www.istanbulgercegi.com - Dilfiraz Değerli

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları