loading
close
SON DAKİKALAR

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık; Elektrik fiyatlarında çözüm barışın simgesi Zeytin Ağaçları değildir

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık; Elektrik fiyatlarında çözüm barışın simgesi Zeytin Ağaçları değildir
Tarih: 03.03.2022 - 00:23
Kategori: Sendika

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık; Elektrik fiyatlarında çözüm barışın simgesi Zeytin Ağaçları değildir, Elektrik idareleri acilen kamulaştırılmalıdır.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık, www.istanbulgercegi.com'a yaptığı açıklamada;

"Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın maden yönetmeliğindeki değişiklik Resmi Gazete 'de yayımlandı. Karara göre, iki farklı kanunla koruma altında olan zeytin arazilerinde, elektrik üretimi için madenciliğe izin verildi.

Enerji fiyatlarına gelen zamların önüne geçemeyen AKP iktidarı yandaşlarına kıyamadığı için yüzyıllardır barışın simgesi ve en temel besin kaynağımız olan zeytin ağaçlarını kıyma yolunu seçti.

Bu kararla, yurdumuzda zeytin ağacı katliamı yapılacaktır.

Geldikleri günden beri bütün güzelliklere düşman olanlar, zaten zar zor hayatta kalmaya çalışan tarım emekçilerimizin rızıklarına bir kez daha göz dikmişlerdir. Defalarca dile getirdiğimiz gibi, enerji fiyatları ve hayat pahalılığının sebebi özelleştirilen kamu kaynaklarıdır.

Elektrik idareleri acilen kamulaştırılmalıdır." dedi.

Kaynak : wwww.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları