loading
close
SON DAKİKALAR

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu meydanlara iniyor; 5 Mart 2022 Cumartesi Yoksulluk ve fukaralık politikalarına dur demek için Edirne’deyiz!

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu meydanlara iniyor; 5 Mart 2022 Cumartesi Yoksulluk ve fukaralık politikalarına dur demek için Edirne’deyiz!
Tarih: 04.03.2022 - 20:41
Kategori: Sendika

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu ve bağlı olan sendikaları, Elektriğin kamulaştırılmasını, zamların geri alınması ve enflasyon farkının aylık ödenmesi için hükümete çağrı yapmak için 5 Mart 2022 Cumartesi saat: 13:00’da Edirne Saraçlar Caddesi PTT önünde basın açıklaması yapılacaklar....

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık www.istanbulgercegi.com'a yaptığı açıklamada;
 
"Son zamanlarda artan gıda, enerji ve akaryakıt gibi kalemlere gelen yüksek zamlardan dolayı yurttaşlar artık geçinememektedir. 2022 yılında yapılan maaş zamları,  enflasyon ve hayat pahalılığı sebebi ile daha ilk aydan erimiştir.
 
Kamu emekçilerinin en az asgari düzeyde yaşayabilmesi adına hükümetin ivedi bir şekilde yeni politikalar üretmesi gerekmektedir. Gıda, elektrik ve ısınma ücretleri ile başa çıkmak artık mümkün değildir.
 
Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu ve bağlı sendikalar olarak, Elektriğin kamulaştırılmasını, zamların geri alınması ve enflasyon farkının aylık ödenmesi için hükümete çağrı yapmak için 5 Mart 2022 Cumartesi saat: 13:00’da Edirne Saraçlar Caddesi PTT önünde basın açıklaması yapacağız. Tümhalkımızı davet ediyoruz." dedi.
Kaynak : wwww.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları