loading
close
SON DAKİKALAR

Bitlis, Tatvan'da askeri helikopter düştü: 11 şehit 2 yaralı askerimiz var

Bitlis, Tatvan'da askeri helikopter düştü: 11 şehit 2 yaralı askerimiz var
Tarih: 04.03.2021 - 20:51
Kategori: Yaşam

Milli Savunma Bakanlığı Bingöl'den kalkan askeri helikopterin Tatvan kırsalında kaza kırıma uğradığını, 11 askerimizin şehit olduğunu, 2 askerimizin de yaralandığını açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığı son açıklamasında şehit sayısının 11'e yükseldiğini açıkladı. MSB; "Tatvan’da kaza kırıma uğrayan helikopterdeki kahraman silah arkadaşımızdan biri daha kurtarılamayarak şehit olmuştur. Şehit sayımız 11’e yükselmiştir. Kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet, değerli ailelerine başsağlığı diliyoruz. Asil milletimizin başı sağ olsun" denldi.

Milli Savunma Bakanlığı son açıklmasında; "Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Org. Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Ümit Dündar ile helikopter kazasının yaşandığı bölgeye hareket etti.

Tatvan’da meydana gelen helikopter kazasında yaralanan 4 kahraman silah arkadaşımızdan biri daha hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Şehit sayımız 10’a yükselmiştir. Kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz." denildi.

Kazada kırıma uğrayan askeri helikopterimizde Elazığ 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş da şehit oldu.

Milli Savunma Bakanlığı 2 saat önce resmi sitesinden yaptığı paylaşımda; 

"Kaza Kırıma Uğrayan Helikopterdeki 9 Kahraman Silah Arkadaşımız Şehit Oldu, 4 Kahraman Silah Arkadaşımız Yaralandı

Bingöl'den Tatvan'a gitmek üzere bugün saat 13.55’te kalkış yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığımıza ait Cougar tipi bir helikopter ile saat 14.25’te irtibat kesilmiştir. 

Bölgede İHA, CN-235 uçağı ve bir helikopter ile arama çalışmalarına derhal başlanmıştır.

Arama çalışmaları sonucunda helikopterin kaza kırıma uğradığı tespit edilmiştir.

Söz konusu elim kaza neticesinde; helikopterde bulunan kahraman silah arkadaşlarımızdan 9’unun şehit olduğu, 4 kahraman silah arkadaşımızın ise yaralandığı belirlenmiştir.

Yaralı personelimizin hastaneye sevk edilmelerine yönelik çalışmalar devam etmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar diliyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.

Kaynak : wwww.istanbulgercegi.com - Dilfiraz Değerli

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları