loading
close
SON DAKİKALAR

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, HDP Genel Merkezi, 2 Milletvekili ve gazetecilere suç duyurusu yaptığını basın açıklaması ile duyurdu

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, HDP Genel Merkezi, 2 Milletvekili ve gazetecilere suç duyurusu yaptığını basın açıklaması ile duyurdu
Tarih: 14.03.2022 - 16:18
Kategori: Yerel

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kendisini kadın personeli Selahattin Demirtaş'ın fotoğrafını paylaştığı için işten çıkarmakla suçlayan HDP'li 2 vekil ve yönetici ile bazı gazeteciler hakkında suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı. Personelin defalarca uyarılmasına rağmen siyasi paylaşımlar y...

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan,Personelin defalarca uyarılmasına rağmen siyasi paylaşımlar yaptığını ve kendisinin istifa ettiğini aynı zamanda eşinin belediye personeli olarak hala belediyede çalışmaya devam ettiğini açıkladı.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, makamında basın açıklaması yaptı;

Ben Milletvekiliyken de HDP gibi kimlik siyaseti yapan yapılarla hep ters düştüm. Bana ırkçı,faşist diyenler şunu iyi bilsinler..Kürtler bu milletin asli unsurudur. Artık şunu hepiniz öğrenin; ”Kürtler sizin istediğiniz yöne çekebileceğiniz, sürekli ucuz siyasetinize alet edebileceğiniz bir grup değil, bu ülkenin asli unsurudur.

Bana iftiralar atan ayrılıkçı, kimlik milliyetçileri, sözde milletvekilleri…Asla amacınıza ulaşamayacaksınız. Bahsi geçen personel Selehattin Demirtaş fotoğrafı paylaştığı için değil; hizmet kurumunda iş yerinde sürekli siyaset yaptığı için işine son verilecekti. Kendisi istifa etti. Eşi belediyemizde çalışmaya devam ediyor…”.

 

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan da düzenlediği basın toplantısında, HDP milletvekilleri Ömer Faruk Gergerlioğlu ve Ali Kenanoğlu, HDP'li yönetici Cesim Soylu ile gazeteciler Kemal Özkiraz, Veli Saçılık ve Hilal Nesrin hakkında 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik', 'suçu ve suçluyu övme', 'kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret ve tehdit' suçlamalarıyla savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

Tanju Özcan, gazetecilere okuduğu suç duyurusu metninde, "Ben HDP desteğiyle seçime girmedim. Bazı şehirlerde HDP desteğiyle seçim kazananlar olabilir ama ben HDP desteğiyle seçime girmedim. Hatta ilçe seçim kurulu kayıtlarına baktığınızda şunu göreceksiniz, HDP son seçimde yerel seçimde aday da çıkarttı. Şimdi HDP aday çıkarttığı bir şehirde kazanan adaya destek vermiş algısı oluşturmaya çalışması, kötü niyetli bir yaklaşımdır. Benim tüm siyasi hayatım HDP ve türevi alt kimlik milliyetçisi partilerle mücadele etmekle geçmiştir. Ben HDP'nin ırkçı bir parti olduğunu, Türk milletinin asli unsurlarından olarak Kürt kökenli vatandaşlarımızı asla temsil etmediğini defalarca belli etmiş siyaset adamıyım" dedi.

"İkaz edilmesine rağmen siyasi paylaşımlar yaptı"

Belediye personelinin sosyal medyada siyasi paylaşım yapmaması gerektiğini kaydeden Özcan, "HDP Genel merkezinin yönlendirilmesiyle HDP'li siyasetçilerin bana yönelik sistematik saldırıları ve hedef göstermeleri halen yoğunluğunu artırarak devam etmektedir. Son olarak Bolu Belediyesi'nde çalışan bir kadın personelin iş akdinin sonlandırılacağı kendisine iletilince ilgili çalışan istifa etmiş, bu şekilde belediyemizle ilişiği kesilmiştir. Personelimizin ilişiğinin kesilme nedeni defalarca ikaz edilmesine rağmen iş yerinde ve sosyal medyada siyasi paylaşımlar yapmasıdır. Belediye personelinin tamamı defalarca sözlü ve yazılı olarak uyarılmıştır. Belediyenin kamu hizmeti verdiği vurgulanarak, çalışanların hiçbir siyasi partinin lehine ya da aleyhine paylaşım yapmaması konusunda ikaz edilmiştir. Bu uyarının yapılması kamu kuruluşu olarak faaliyet gösteren bir kurum yöneticisinin hakkıdır ve olması gereken bir yaklaşımdır" dedi.

Kaynak : wwww.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları