loading
close
SON DAKİKALAR

Bu 'Yurt' gençlerin

Bu 'Yurt' gençlerin
Tarih: 02.09.2011 - 11:27
Kategori: Eğitim

Öğrenci yurtlarına yeni çehre! Cep sinemaları kurulacak, öğrenciler sanat, spor ve edebiyat dünyasının ünlüleriyle buluşacak.

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, 'YURTKUR'u sosyal aktivitelerle daha cazip yerler haline getireceğiz. Gençleri starların ayağına değil, starları gençlere götüreceğiz' dedi..

Genel Müdürlüğünü Hasan Albayrak'ın yaptığı YURTKUR, yeni dönemde öğrencilerin sosyal gereksinimlerine yanıt verecek biçimde yeniden düzenlenecek.

En önemli adımlardan biri cep sinemaları olacak. Yurtlarda kalan öğrenciler, sezon filmlerini düşük ücretle izleme imkanına kavuşacak. Pilot yurt olarak da Ankara'nın Gölbaşı İlçesi'nde yapılacak bir öğrenci yurdu seçildi.

Yurtlarda gösterilecek filmler, oluşturulacak bir heyet tarafından önceden denetlenecek. Yine müzik, sinema, edebiyat,sporve bilim dünyasının popüler isimleri de öğrencilerle ücretsiz bir araya getirilecek.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Türkiye'deki gençliği her alanda donanımlı hale getirmek istediklerini belirterek, şu bilgileri verdi:

STARLAR ANADOLU YOLUNDA

Yurtlarda 1 ve 3 kişilik odalara dönüyoruz. Sosyal donatı alanlarında cep sinemaları kuracağız. Çok amaçlı konferans salonlarında gençleri idol sanatçılarla, sporcularla buluşturacağız.

Kredi Yurtlar'ı sosyal aktivitelerle daha cazip yerler haline getireceğiz. Hakkari, Batman ve Mardin'deki üniversite öğrencilerinin, büyükşehirlerdeki öğrencilerin sahip olduğu sosyal imkanlara ulaşabilecekleri bir ortam yaratma amacındayız.

 Madem ki bu çocukların ha deyince Ankara, İstanbul'a gelip iş, sanat, bilim, spor dünyasından insanlarla oturup kalkma imkanları yok. O zaman bu dünyaları, Anadolu üniversitelerindeki öğrencilerimizin barındığı yurtlara götüreceğiz.

Etkinlik ve konserler ücretli olmayacak. Öğrenciler bedelsiz yararlanacak. Kampuslarda bedava Tarkan konserleri olacak. Davet edeceğimiz isimlerin kimler olacağını da yine gençlerle oturup birlikte belirleyeceğiz.


 

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları