loading
close
SON DAKİKALAR

Bülent Arınç: Soros baş tacımızdı

Bülent Arınç: Soros baş tacımızdı
Tarih: 26.10.2021 - 12:23
Kategori: Siyaset

Bülent Arınç, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Sorosçu’ eleştirilerine tepki göstererek, 2002’de George Soros’un kurduğu Açık Toplum Vakfı’nın 2002’dedeki Türkiye Danışma Kurulu Başkanı olan Nafiz Can Paker hakkında çarpıcı itiraflarda bulundu.

Eski Meclis Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu eski üyesi Bülent Arınç, TV5 kanalında AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iş insanı Osman Kavala konusunda sert eleştiriler yönelttiği George Soros hakkında çarpıcı itiraflarda bulundu.

Arınç, Soros'un kurucusu olduğu Açık Toplum Vakfı’nın  2002’dedeki Türkiye Danışma Kurulu Başkanı olan Nafiz Can Paker ile birçok görüşmeler yapıldığını söyledi.

O dönemde ‘Paker’in araştırmalarını done olarak kullandıklarını’ belirten Arınç,  “Can Paker bana 5 defa gelmiştir, Soros o zaman baştacı ettiğimiz, şu an da baş tacı olan yerlerde” dedi. Erdoğan’ın bu yöndeki eleştirilerine de değinen Arınç, “İnsanların ‘vay Sorosçu’ diye suçlanması yanlış. Kendimize saygımız olmalı. Mesela ben hükümetteyken yaptığımız her şeyi savunurum, bugün de savunurum. Neden? Çünkü bunu beraber yaptık; inanarak yaptık” dedi. 

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları