loading
close
SON DAKİKALAR

Bütçeden alınan pay azalmasında diye imam hatiplere harcayın talimatı verildi

Bütçeden alınan pay azalmasında diye imam hatiplere harcayın talimatı verildi
Tarih: 21.12.2019 - 08:48
Kategori: Eğitim

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, imam hatiplere ödeneklerin yıl sonundan önce harcanması için talimat verdi. Bakanlık, ödeneklerin “gecikmeye mahal vermeksizin harcanmasını” istedi.

MEB, öğretmen ve personel maaşlarının ödenmesi dışında yatırıma bütçe bulamazken imam hatiplere para aktarmaya devam ediyor. Ekonomik kriz nedeniyle tasarruf tedbirleri kapsamında ciddi kesintiler yaşayan bakanlık, imam hatiplere ödenekleri harcama çağrısı yaptı.

‘PAY AZALMASIN’

Cumhuriyet'ten Ozan Çepni'nin haberine göre MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından resmi yazı ile verilen talimatın nedeni bir sonraki yıl bütçesinden imam hatiplere ayrılacak payın azaltılmaması için olduğu öğrenildi. Bakanlığın diğer genel müdürlükler üzerinden okullara bütçeye ilişkin benzer bir talimat vermemesi de dikkat çekti. 

MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz tarafından tüm imam hatiplere iletilen “Gönderilen Ödeneklerin Harcanması” başlıklı ve 13 Aralık tarihli yazıda yıl sonuna kadar yapılması gerekenler sıralandı. 

Yazıda, “Anadolu İmam Hatip Liseleri ile imam hatip ortaokullarına ‘donatım ödenekleri’, ‘küçük onarım ödenekleri’, ‘kira, telefon ve internet ödenekleri’, ‘yurtiçi geçici görev yolluğu ödenekleri’ ve ‘mal ve malzeme alımı’ için gönderilen ödeneklerin 18.12.2019 tarihine kadar harcanması gerekmektedir” denildi. 

 
 

 

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları