loading
close
SON DAKİKALAR

Cağaloğlu Anadolu Lisesi Müdürü, kendisine dava açan öğrencilerin banka hesaplarına haciz koydurdu!

Cağaloğlu Anadolu Lisesi Müdürü, kendisine dava açan öğrencilerin banka hesaplarına haciz koydurdu!
Tarih: 29.08.2019 - 17:10
Kategori: Eğitim

Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nde okul müdürü, okul aile birliğine yandaşlarını seçtirmek için harekete geçti. Müdür ayrıca öğrencilerin banka hesaplarına da haciz koydurdu.

Sürekli olarak okul müdürünün skandallarıyla gündeme gelen Cağaloğlu Anadolu Lisesi (CAL) yine karıştı.

Öğrencilere hakaret eden, okulda sucuk partisi yapan Yener şimdi de öğrencilerin banka hesaplarına haciz koydurdu.

Müdür yandaşlarını istiyor

Kayıtların başlamasıyla birlikte velilerle yine sıkıntı yaşamaya başlayan okul müdürü Necati Yener baskı uygulamaya devam ediyor. Okul aile birliği seçimlerine sürekli müdahale etmek isteyen ama istediğini başaramayan Yener, kayıtların başlamasıyla birlikte kendisine yakın velilerden okul aile birliği seçtirmek istiyor. Geçmiş dönem okul aile birliği üyelerini idare katına dahi sokmayan okul müdürü, aynı zamanda bu kişilerin yeni velilerle de tanışmasına da engel oluyor. Velilerin verdiği bilgiye göre müdür okula laboratuvar kurulmasını da engelliyor. Veliler projenin hazırlandığını, her şeyin uygun olduğunu ancak müdürün bunu onaylamadığını söyledi. Veliler, laboratuvarın müdürün kendi yandaş okul aile birliğini seçtirerek onlara mal etmek istediğini ifade etti.

Harçlıklara göz dikti

BirGün'den Mustafa Kömüş'ün haberine göre; Okul aile birliği üyelerinin kurduğu masayı kaldıran Yener, öğrencilerin harçlıklarına göz dikti. Geçen yıl öğrencilere ettiği hakaret ettiği için açılan davayı kazanan Yener, şimdi davayı açan öğrencilerin banka hesaplarına el koydurdu.

Yüksek mahkemeye başvurduk

Öğrenci velilerinden Filiz Kökkaya şunları söyledi: “Müdürün çocuklarımıza hakaret etmesi üzerine veliler olarak ceza davası açtık. 18 yaşını geçince 8 tane çocuğumuz hakaret ve tehdit davası açtılar. Biz ayrıca milli eğitim ve kaymakamlığa suç duyurusunda bulunmuştuk. Bu olay iş yeri dışında gerçekleştiği için ceza uygulanamaz gibi bir karar çıktı. Fakat bir yanlış anlaşılmadan dolayı biz davayı kaybetmiş gözüktük. Bu olaydan sonra yüksek mahkemeye başvurduk ve yanlış anlaşılma kararı belli olmadan çocuklarımızın hesaplarına haciz konduruldu. Çocuklarımız çok üzüldüler. Biz veliler evimize haciz gelmesin diye teminat için mahkemeye o parayı yatırdık. Davanın düşmesini bekliyoruz.”

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları