loading
close
Dolar: 5,75 TL
Euro: 6,55 TL
Sterlin: 7,35 TL
SON DAKİKALAR

Çavuşoğlu: Almanya Adil Öksüz'ü vermezse, ABD'nin durumuna düşer

Çavuşoğlu: Almanya Adil Öksüz'ü vermezse, ABD'nin durumuna düşer
Tarih: 13.06.2018 - 12:13
Kategori: Gündem

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Adil Öksüz'ün Almanya'da olduğu iddiasıyla ilgili, "AA'ya yapılan bir ihbar. Almanya'daki yetkililerin evine gittiği bir olay değil" dedi. Öksüz yakalanırsa iade talebi yapacaklarını söyledi.

Anadolu Ajansı'nın Adil Öksüz'ün Almanya'da olduğunu iddia eden haberinin ardından Habertürk TV'ye açıklamalarda bulunan Çavuşoğlu, şunları söyledi:

Adil Öksüz konusu AA'ya yapılan bir ihbar. Almanya'daki yetkililerin evine gittiği bir olay değil. Biz Adil Öksüz dahil tüm FETÖ'cülerin peşindeyiz. Bize gelen duyumların ardından Almanya'yla temaslarda bulunduk. Değişik dedikodular çıkıyor, ABD'de olduğu da söyleniyor.

Yakalandıktan sonra Almanya'yla tabii ki anlaşmamız var. Eğer yakalanırsa iade talebi yapacağız. Almanya Adil Öksüz'ü vermezse, FETÖ'yü vermeyen ABD'nin durumuna düşer. Almanya olsun, ABD olsun bu hainleri bize vermelidir. Hem darbe girişiminde bulunacaksanız, ondan da sonra hesap vermeden elini kolunu sallayarak gezeceksiniz. 

'YUNAN YARGISINA BATI'DAN ÇOK CİDDİ BASKI GELDİ'

Yunanistan bu kişileri vereceğini bize söylemişti. Yunan siyasetçilerin vermek istediklerini biliyoruz. Fakat Yunan yargısına Batı'dan çok ciddi baskı geldi. Yunanistan bize bunları vermezse, yarın bu tip konularda bizim tutumumuz da çok farklı olur. Bazı DHKP-C'lileri Yunanistan tutuklamıştı fakat bu darbeyle ilgili konularda farklı tutum gösterdiler.

Irak'taki PKK mevcudiyeti bizim için çok büyük bir tehdittir. Biz Irak'taki muhattaplarımıza, 'Irak'taki PKK varlığı ikimize tehdit, birlikte hareket edelim' diyoruz.

 

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları