loading
close
SON DAKİKALAR

Ceren Damar davasında katil Hasan İsmail Hikmet'e ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi

Ceren Damar davasında katil Hasan İsmail Hikmet'e ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi
Tarih: 21.02.2020 - 16:00
Kategori: Gündem

Ceren Damar davasında karar açıklandı. Mahkeme sanığa ağırlaştırılmış müebbet verdi.

Ankara'da Araştırma Görevlisi Ceren Damar Şenel'i odasında tabancayla vurduktan sonra bıçaklayarak öldüren öğrencisi Hasan İsmail Hikmet, Ankara 33'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nce ‘canavarca hisle veya eziyet çektirerek, kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle tasarlayarak öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme verdiği cezada takdir indirimi uygulamadı.

NE OLMUŞTU?

Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Ana Bilim Dalı'nda araştırma görevlisi olan Ceren Damar Şenel, 2 Ocak 2019'da sınavda kopya çektiğini tespit ettiği öğrenci Hasan İsmail Hikmet tarafından üniversitedeki odasında öldürüldü.

Şenel, gözetmen olarak girdiği Medeni Usul Hukuku sınavında kopya çeken Hikmet'i önce uyarıp sonra hakkında tutanak tutmuştu. Hikmet, Şenel'e üniversitedeki odasında emekli polis babasının silahıyla iki el ateş etti ve 17 kez bıçakladı.

Hikmet, "kamu görevlisini canavarca hisle ve kasten öldürmek" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yargılanıyordu.

Ceren Damar'ın öldürülmesi davasında sanık avukatından tepki çeken açıklama: Ceren Damar 15 Temmuz lehine tweet attı

Kaynak : Hürriyet

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları