loading
close
SON DAKİKALAR

CHP Başakşehir Delege Seçimlerini Tamamladı

CHP Başakşehir Delege Seçimlerini Tamamladı
Tarih: 11.02.2012 - 18:55
Kategori: Yerel

CHP Başakşehir İlçe delege seçimleri 9 mahalle ve 1 köyde tamamlanarak coşkulu bir şekilde gerçekleşti

Delege seçimlerini 9 mahalle ve 1 köyde tamamlayarak coşkulu bir şekilde gerçekleştirmenin onurunu yaşayan CHP Başakşehir İlçe Başkanı Özgür Karabat net mesaj verdi; ”CHP’nin iktidar olma yolu birlik ve beraberlikten geçer. CHP, Başakşehir’de de, İstanbul’da da Türkiye’de de büyüyecek ve halkın iktidarı kurulacak. İktidarın yolu da birlik ve beraberlikten geçer. Bizler, CHP’nin iktidarı için varız ve çalışıyoruz. CHP bizim onurumuzdur, CHP’nin Genel Başkanı ve Yöneticileri, Milletvekilleri İl-İlçe-Belde Başkan ve yöneticileri, tüm CHP’liler bizim onurumuzdur” dedi. Başkan Karabat, delege seçimlerine yönelik de, “Parti üyelerimiz olan engelli vatandaşlarımızda seçime katılım sağladı. Seçilen delegelerimizde Kadın ve Gençlerimizin seçilen delegasyon içinde ki yeri % 5o’ye yakin oldu. Parti içi demokrasiyi gerçekleştirmeden dinamik bir örgüt yaratamayız. Bu yüzden ilce kongresinde demokrasi çıtasını katılımcı demokrasi prensibi ile yükselteceğiz” değerlendirmesini yaptı.

CHP Başakşehir İlçesi delege seçimlerini tamamladı 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) mahalle delegeleri seçimleri CHP Başakşehir İlçesinde tamamlandı. Delege seçimleri üyelerden büyük ilgi gördü. Mahallelerde bulunan kayıtlı üyelerin katılımıyla yapılan delege seçimini gerçekleştiren İlçelerden biri de CHP Başakşehir İlçesi oldu. Delege seçiminin yapılacağını tüm üyelere duyurduklarını ve üyelerin gerekli duyarlılığı göstererek delege seçimine katıldığını söyleyen CHP Başakşehir İlçe Başkanı Özgür Karabat, katılımın yoğun olduğu şeffaf ve demokratik bir seçime imza attıklarını ve kazananın CHP olduğunun altını çizerek; ”CHP’nin iktidar olma yolu birlik ve beraberlikten geçer. CHP, Başakşehir’de de, İstanbul’da da Türkiye’de de büyüyecek ve halkın iktidarı kurulacak. İktidarın yolu da birlik ve beraberlikten geçer. Bizler, CHP’nin iktidarı için varız ve çalışıyoruz. CHP bizim onurumuzdur, CHP’nin Genel Başkanı ve Yöneticileri, Milletvekilleri İl-İlçe-Belde Başkan ve yöneticileri, tüm CHP’liler bizim onurumuzdur” dedi.CHP Başakşehir İlçe delege seçimleri 9 mahalle ve 1 köyde tamamlanarak coşkulu bir şekilde gerçekleşti 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Başakşehir İlçe delege seçimleri yapıldı. 29.01.2012 Pazar günü Başakşehir’de 9 mahalle 1 köyde toplam 10 belde için yapılan seçimlere partililer büyük ilgi gösterirken, olumsuz hava koşullarına rağmen katılım oranı yüksek oldu. Blok listeyle yapılan seçimlerde, partililerin birlik ve beraberlik içinde olduğu gözlendi. Başakşehir’in mahallelerinde yapılan seçimlerle belirlenen delegeler, Nisan ayında yapılacak kongrede yeni ilçe yönetimini ve İstanbul İl delegelerini belirleyecek. İlçede 10 noktaya konulan sandıklarla yapılan ve toplam 1200 üyenin katıldığı seçimlerle toplam 377 mahalle ve 731 ön seçim delegesi belirlendi. 

Demokratik bir ortamda gerçekleşen delege seçiminde Gençler ve Kadınlar yoğun ilgi göstererek listelerde ki yerlerini aldılar

Partide tüm gurupları temsil eden ve üyelerin her kesimi kucaklayan listelerin oluştuğu CHP Başakşehir İlçesinde gençler ve kadınlar büyük ilgi göstererek listelerdeki yerlerini seçilerek aldılar.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları