loading
close
SON DAKİKALAR

CHP eski Milletvekili Ali Haydar Öner hayatını kaybetti

CHP eski Milletvekili Ali Haydar Öner hayatını kaybetti
Tarih: 08.04.2018 - 12:16
Kategori: Yaşam

CHP 24. Dönem Isparta Milletvekili ve eski Vali Ali Haydar Öner hayatını kaybetti.

Eski Valisi ve CHP eski Milletvekili Ali Haydar Öner, Ankara'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Öner uzun süredir kanser tedavisi görüyordu.
istanbulgercegi.com ailesi olarak Ali Haydar Öner'e Allah'tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

ALİ HAYDAR ÖNER KİMDİR?

Memur bir ailenin çocuğu olarak 7 Ekim 1948’de Kayseri-Sarız’da doğdu. İlköğrenimini Kayseri’nin Tomarza, Yahyalı ve Felâhiye ilçelerinde, orta öğrenimini parasız yatılı olarak Kayseri Lisesi’nde tamamladı. Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyasetve İdare Bilimleri Bölümünden 1971–72 öğretim yılında mezun oldu. Mezuniyet sonrası Maiyet Memurluğu’na kadar burs karşılığı olarak İçişleri Bakanlığı Nüfus İşleri Genel Müdürlüğü Kadro Şubesi ile Genel Kurmay Hava Savunma Harekât Merkezi (ADOC- Air Defence Organizasion Center)’nde çalıştı.

Maiyet Memurluğu’nu Giresun’da yaptı. Askerlik dönemini de kapsayan bu görev sonucunda katıldığı 57. Dönem Kaymakamlık Kursu’nu “Üstün Derecede Başarı” notu ile bitirdi. Tomarza, Orhaneli, Gercüş, Karasu, Germencik, Erbaa, Tirebolu ve Bor Kaymakamlıklarında bulundu. Gercüş Kaymakamlığı sırasında Gercüş ve Hasankeyf Belediye Başkanlıklarını, Karasu Kaymakamlığı sırasında da Karasu Belediye Başkanlığı görevlerini üstlendi.

1993–2000 yılları arasında Bayburt Valisi olarak görev yapmıştı. Giresun Valiliğinin ardından 17 Haziran 2004 tarihinde Çankırı Valiliği yaptı. Isparta Valiliği görevinden, 16 Aralık 2010 tarihli Bakanlar Kurulu Kararı ile Kırklareli Valiliği görevine atanan Vali Öner, 7 Ocak 2011 tarihinde görevine başlamıştı. Kişisel Gelişim Uzmanı ve Yaşam Koçu Saadet Şen’le evli olan Vali Öner’in ilk eşinden Aslınaz ve Aysu adlarında iki çocuğu ve Nazlıgül ile Çınar isminde iki torunu vardı.

 

Kaynak : Vişne Haber Ajansı

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları