loading
close
SON DAKİKALAR

CHP Kartal, Petrol İş Mahallesi Birim Toplantısı

CHP Kartal, Petrol İş Mahallesi Birim Toplantısı
Tarih: 11.02.2012 - 23:24
Kategori: Özel Haberler

Necati Kınalı'nın CHP Kartal Petrol iş mahallesi birim toplantısı konuşması...

Öncelikle yeni yılınızı en içten dileklerimle kutlar 2012 yılının partimizin daha da büyüdüğü, güçlendiği, parti demokrasinin kurumsallaştığı bir yıl olmasını temenni ederiz.

Arkadaşlar 2011 yılı birçok noktada ülkemiz için kötü geçmemiştir. Yoksulluk daha da artmış, işçilere, emekçilere, muhaliflere baskılar katmerleşerek devam etmiştir. Kısa bir süre önce Ankara’nın merkezinde sendikacılar – işçiler polis saldırısına uğramış ve gözaltına alınmıştır.

Parasız eğitim isteyen 500den fazla öğrenci cezaevlerinde. Yine geçen hafta gazetecilere yönelik bir hükümet terörü uygulanmış, onlarca gazeteci cezaevine konmuştur.

Emperyalistlerin tüm dünyada yutturmaya çalıştığı Arap Baharı. Irak, İran ve Suriye’deki gelişmeler, dünyamız ve bölgemizin yeniden dizaynı…  Ülkemiz insan hakları ihlalleri ile karşı karşıyadır. Ülkemiz sahip olduğu zenginlikler birilerine peşkeş çekilmektedir. KCK ve Ergenekon operasyonları adı altında tüm topluma baskı ve terör uygulanmaktadır. Ülkemizde bir korku imparatorluğu oluşturulmuştur. Genel Başkanımızın  ‘korku imparatorluğunu yıkacağız’ şiarı ülkemiz de ve partimiz içinde en büyük mücadelemiz olmalıdır. Sınırda katledilen 35 yoksul köylünün acısını derinden yaşadığımızı unutmayalım.

Gün artık birlik günüdür. AKP faşizmine direnme günüdür. Bu birlik önümüzdeki parti içi seçimlerde de kendini göstermelidir. Bugün kendi- mahalle birimlerimizde birlik sağlayamazsak yarın nerede birlik sağlayacağız?

Mevcut gelişmeler karşısında direnç noktalarının iyice zayıfladığı şu günlerde, birliğimizi pekiştirip direnç noktalarımızı güçlendirmeliyiz.

Ülkemizde ve bölgemizde olağanüstü günler yaşanıyor. Mevcut duruma karşı direnç göstermenin yolu, delegasyonumuzun bu bilinç içinde ortak bir listeyle seçime girmesidir. Kendi aramızda kısır çekişmelerin bize bir fayda getirmeyeceği gerçeğini de görmek zorundayız. Bu bağlamda bizler sokak kültürü yerine uzlaşma kültürünün siyasete hâkim olmasını arzuluyoruz. Bunun için parti içi demokrasiyle saygılı olacağımız bilinmelidir.

Mahallemizde partiye üye olan 1440 arkadaşımıza çağrımız birilerini ötekileştiren anlayışlardan uzak bir yaklaşımla birlik ve beraberliktir. Geleceğin yüksek ahlaklı, yeni toplumun ortak paydalarını oluşturmak gerekmektedir bunun yolu da bir olmaktan geçer.

Parti üyelerinin iradelerine ipotek koyan anlayışlardan uzak duracağız. Bireyin ve üyenin seçme – seçilme özgürlüğünü kısıtlayan her türlü anlayışa karşı olacağımız bilinmelidir. Bu noktadan hareketle parti içinde öteden beri oluşa gelen delege ağalığına karşı üyelerin, aidiyet duyguları içinde kendini ifade etme özgürlüğünden yana olduğumuz çok net biçimde bilinmelidir.

Demokrasi ve özgürlük kültürünün olmazsa olmaz ön koşulu olan bir anlayışın hakim olması gerektiğine inanıyoruz.

Bölgecilik (MAKRO) , milliyetçilik, mezhepçilik gibi çağdışı anlayışlardan ve düşüncelerden kaçınmak, evrensel değerler ekseninde hareket etmek gerektiğine inanıyoruz.

Yaşamı kartal özelinde mahalle birimlerinden hareketle İlçe- Belediye vb. yeniden örgütlemek sağlam temeller esasında asgari müştereklerden hareketle ortak dili ve eylemi örgütlemek zorundayız.

Bu mücadele ve çalışma anlayışının partinin bütün birimlerine hakim olması halinde, örgütlemenin ve bunun sonucunda da başarının geleceğine inanıyoruz.

Hepinizi en içten devrimci duygularla selamlıyorum.

Necati Kınalı

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları