loading
close
SON DAKİKALAR

CHP Şişli adayı Keskin: Belediyenin içini boşaltıp sömürenler, utanmadan karşımıza çıkıp bize rakip olmaya çalışıyor

CHP Şişli adayı Keskin: Belediyenin içini boşaltıp sömürenler, utanmadan karşımıza çıkıp bize rakip olmaya çalışıyor
Tarih: 11.03.2019 - 10:24
Kategori: Yerel

CHP'nin Şişli adayı Keskin, "Şişli, Türkiye’nin en zengin belediyesi olması gerekirken en borçlu belediyesi. Önceki dönemlerde belediyenin içini boşaltıp sömürenler hala utanmadan karşımıza çıkıp bize rakip olmaya çalışıyor. Şişli'nin her yerini rant uğruna betona çevirdiler” dedi....

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)'nin Şişli Belediye Başkan adayı Muammer Keskin, Gülbağ Mahallesi’nde kadınlarla ile buluştu. Mecidiyeköy'de gerçekleşen toplantıda yüzlerce kadın seçmen Keskin'e desteklerini gösterdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Ünal Çeviköz’ün de katıldığı toplantıda konuşan Keskin, “Burada İYİ Partili arkadaşlarımız başta olmak üzere birçok parti ve sivil toplum kuruluşundan insanlar görüyorum ve bu beni gerçekten çok mutlu ediyor. Size söz veriyorum seçildikten sonra ötekisi olmayan bir belediye olacağız. Herkesin belediye başkanı olacağımı taahhüt ederim” dedi.

Kadınların bu mücadelenin en önemli bileşeni olduğunu vurgulayan Keskin, kadınların yol göstericiliği ve desteğiyle büyükşehir belediyesini de kazanacaklarını söyledi. Ekrem İmamoğlu ile birlikte kadınları evden çıkartıp üretime kazandıracak onlarca projelerinin de olduğunu belirten Keskin, “Şişli Türkiye’nin en zengin belediyesi olması gerekirken en borçlu belediyesi. Çalışanlarının maaşlarını ödemekte zorluk çekiyor. Önceki dönemlerde belediyenin içini boşaltıp sömürenler hala utanmadan karşımıza çıkıp bize rakip olmaya çalışıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile birlikte Şişli'nin her yerini rant uğruna betona çevirdiler. Kadınlara söz veriyorum Şişli'nin gelirini Şişli için harcayacağım” dedi.

Keskin’in sözleri kadın seçmenlerden alkış aldı.

Muammer Keskin, ardından, Yayla Mahallesi'nde bulunan Ordu Mesudiye Yavşan Köyü Dayanışma Derneği'nde düzenlenen toplantıya katıldı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Ünal Çeviköz, eski CHP Milletvekili Yakup Akkaya, İYİ Parti Şişli İlçe Başkan Yardımcısı Metin Kayalar’ın da katıldığı toplantıda konuşan Keskin, Şişli'nin en sorunlu mahallelerinden birinin Yayla Mahallesi olduğunu, burada okul bile olmadığını belirterek “Seçimden sonra gerekirse Milli Eğitim Bakanlığı’nın kapısında yatacağım, burada o okulu açtıracağım" dedi.

Demokrasi güçlerinin tamamının kendisini desteklediğini söyleyen Keskin, şöyle devam etti:

“Bir yarışa girdik, partimiz bizi görevlendirdi. Biri küstü gitti ama diğer arkadaşlar bizi gönülden destekliyor. Söz veriyorum Şişli'de öteki olmayacak. 1 Nisan’dan sonra herkesin başkanı olacağım. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Ekrem İmamoğlu ile beraber kentsel dönüşümü yerinde yapacağız. Buralarda ömrünü geçirmiş insanlar burada yaşamaya devam edecek. Buraları peşkeş çektirmeyeceğim. Şişli'nin gelirlerini Şişlililer ile beraber karar verip Şişli’ye aktaracağız. Türkiye’nin en zengini olması gerekirken en borçlu belediyesi haline getirilen Şişli Belediyesi’ni halkın belediyesi yapacağız.”

Toplantıda bulunan Metin Kayalar ise Keskin’i desteklediklerini belirtti. Ardından söz alan Ahmet Ünal Çeviköz, “Bu dayanışmayı İstanbul’un her yerine dalga dalga yaymalıyız. İmamoğlu'nu da Büyükşehir Belediyesinin başına taşımalıyız” dedi.

Kaynak : Vişne Haber Ajansı-www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları