loading
close
SON DAKİKALAR

CHP'de Kurultayın Tarihi Belli Oldu

CHP'de Kurultayın Tarihi Belli Oldu
Tarih: 11.02.2012 - 19:32
Kategori: Siyaset

CHP Tüzük Kurultayı 26 Şubat’ta yapılacak. Kılıçdaroğlu, "Muhalifler genel başkanlık seçimi talebinde bulunursa, buna olumlu bakarım" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi'nde gündem tüzük kurultayı. Olağanüstü kurultay 26 Şubat'ta yapılacak. Muhaliflerin kurultayda genel başkanlık seçimi talebinde bulunacağı iddiaları Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na soruldu. Kılıçdaroğlu, taleplere olumlu baktığını açıkladı ve tüzük kurultayının "demokrasi şöleni" havasında geçeceğini söyledi.

Ve Tarih Belli Oldu

CHP'de tüzük kurultayının ne zaman yapılacağı belli oldu. 26 Şubat'ta delegeler Ankara Atatürk Spor Salonu'nda toplanacak.

O İddia Kılıçdaroğlu'na Soruldu

Kurultay öncesi bazı iddialar gündemde. O iddialardan biri de Muhaliflerin tüzük kurultayında genel başkanlık seçimi talebinde bulunacağı şeklinde…

Bu iddia Sosyal Demokrasi Derneği'nin düzenlediği geceye katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na soruldu.
Kılıçdaroğlu, ''Tüzük kurultayıyla ilgili muhalefetten ses çıkıyor. Genel başkanlığı talep edenler var, ne diyorsunuz?'' sorusuna, ''Herkes özgürce dilediğini söyleyebilir'' cevabını verdi.

Kemal Kılıçdaroğlu, tüzük kurultayında böyle bir talep gelmesi durumunda buna olumlu bakacağını da açıkladı.
"Kurultayı Demokrası Şölenine Çevireceğiz"

Tüzük kurultayının parti içi demokrasinin gereği olarak yapıldığına dikkat çeken Kılıçdaroğlu, "Tüzük kurultayını toplayacağız, söz verdim. Buradan da söz veriyorum, o tüzük kurultayını bir demokrasi şölenine çevireceğiz. Kimseye kızmayacağız, kızmaya hakkımız yok'' dedi.

"Eski Alışkanlıkları Çöpe Atacağız"

Kemal Kılıçdaroğlu, kurultayla eski alışkanlıklara son vereceklerini ifade ederek, ''Eski alışkanlıklarımızı, kişisel çekişmeleri alıp çöp sepetine atacağız. Sandık koyacağız, sandıktan kim galip gelirse, galip gelmeyen arkadaşımız koşacak önce onun elini kaldıracak ve 'sizinle beraberim' diyecek. Bu anlayışı egemen kılarsak, iktidar kapıları elbette bize açılır'' diye konuştu. 

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları