loading
close
SON DAKİKALAR

CHP'den açıklama; 'Canan Kaftancıoğlu'nun parti üyeliğinin sonlandırılması yazısı bizim için siyaseten yok hükmündedir'

CHP'den açıklama; 'Canan Kaftancıoğlu'nun parti üyeliğinin sonlandırılması yazısı bizim için siyaseten yok hükmündedir'
Tarih: 14.06.2022 - 21:12
Kategori: Siyaset

Cumhuriyet Halk Partisi Örgütlerde Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, "Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, Canan Kaftancıoğlu’nun 'üyeliğinin sonlandırıldığına' ilişkin yazısı bizim için siyaseten yok hükmündedir" dedi.

Canan Kaftancıoğlu, yasal süreç nedeniyle parti üyeliğinin sonlandırılması sonrası sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda;

"CHP hukuk bürolarında değil Kuvayi Milliye ruhuyla savaş meydanlarında kurulmuş bir partidir. Cumhuriyet Halk Partisi üyeliği inanç işidir, yürek işidir, emek işidir. O inanç, o yürek, o emek bizde oldukça gerisi teferruattır… Ne demiştik? Korkularının ecele faydası olmayacak!" dedi.

Ayrıca CHP Parti Örgütü ve Örgüt Yönetiminden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı; Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu’nun “Siyasi parti üyeliğinin sonlandırıldığını” Genel Merkezimize bir yazı ile bildirmesi üzerine yazılı basın açıklamasında bulundu.

Genel Başkan Yardımcısı Salıcı'nın konuya ilişkin yazılı açıklaması şöyle:

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Genel Merkezimize, İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu’nun “Siyasi parti üyeliğinin sonlandırıldığını” bir yazı ile bildirmiştir.

Cumhuriyet Halk Partisi, hukuk bürolarında değil bir ulusun özgürlük ve tam bağımsızlık hedefiyle, Kuvayi Milliye ruhuyla savaş meydanlarında kurulmuş bir partidir.

Cumhuriyet Halk Partisi gönül bağını, Kurtuluş Savaşımızdan, sosyal adaletten, emek mücadelesinden alan bir partidir. Cumhuriyet Halk Partisi, üye formu doldurularak katılınan bir siyasi partiden çok, gönül bağıyla dahil olunan bir siyasi mücadeledir.

Cumhuriyet Halk Partisi gönül bağı, sadece bir resmi üyelik değildir. Bu gönül bağı inançtır, yürektir, emektir, mücadeledir. Cumhuriyet Halk Partisi, ulu bir çınar gibi yüzyıldır aynı inanç ve kararlılıkla ülkemizin her ferdinin özgürlük ve refahı için mücadele veren bir partidir.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın, Canan Kaftancıoğlu’nun “üyeliğinin sonlandırıldığına” ilişkin yazısı bizim için siyaseten yok hükmündedir.

Genel Merkezimize gönderilen yazı, iktidar baskısı altındaki yargının, sözde kararının hukuksal sonucunu bildirmekten öte bir anlam ifade etmemektedir.

Canan Kaftancıoğlu, partimize gönül bağı ile bağlı üyesi, bir mücadele neferi ve seçilmiş İl başkanımızdır, fiilen il başkanlığı görevini sürdürecektir.

Kaynak : www.istanbulgercegi.com - Dilfiraz Değerli

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları