loading
close
SON DAKİKALAR

CHP'den Gezi Davası açıklaması: Genel başkan yardımcılarımız, milletvekillerimiz duruşma salonunda bulunacak

CHP'den Gezi Davası açıklaması: Genel başkan yardımcılarımız, milletvekillerimiz duruşma salonunda bulunacak
Tarih: 17.02.2020 - 17:02
Kategori: Gündem

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, MYK toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu.

Oğuz Kaan Salıcı'nın açıklamaları şöyle:

"-(AKP'nin CHP'nin İş Bankası hisselerinin Hazine'ye devredilmesi hamlesi) Bu konu gündeme ara ara getiriliyor. CHP'nin İş Bankası hisselerinden dolayı elde etmiş olduğu bir kuruş gelir yok. CHP'nin görev verdiği kişiler Atatürk'ün vasiyetini temsil etmek üzere orada bulunuyorlar. İş Bankası'na yönelik yapılan bu saldırılar, İş Bankası'nı Türkiye'nin en büyük bankaları sıralamasında gerilere doğru çekiyor. Böyle bir buhran döneminde sırf tartışma yaratmak için Türkiye'nin ekonomisini daha derin bir krize sokacak bir çabanın içine girmiş oluyor iktidar. Bizim insanımız açlıktan kendini yakıyor, böyle bir ortamda bu tür adımlardan uzak durulması gerekir. Atatürk'e karşı düşmanlığı tescilli olanlar bu süreci germeye devam edecek, biz Atatürk'ün vasiyetinin takipçisi olacağız.

-İntiharlara, kendini yakma girişimlerine "bunlar ucuz siyasi manevralar" diyen bir iktidarla karşı karşıyayız. Ülkemiz neden bu hale geliyor? Hükümet Cumhuriyet tarihinin tek seferde en büyük borçlanmasını gerçekleştirdiği için övünmekle meşgul. Türkiye yüksek faizle borçlanmak zorunda kalıyor ve hükümetimiz de bunu başarı olarak anlatmaya çalışıyor.

-Tank Palet fabrikasına 50 milyon dolar bulamadığımız için sattık diyen faizci iktidar bir günde yabancılara 48 milyon dolar faiz ödüyor. Milletin "kefen parası" ihtiyat akçesi hazineye aktarıldı.

-Gezi Davası'nın yarın duruşması yapılacak. Gezi Davası bir siyasi davadır. Genel başkan yardımcılarımız, milletvekillerimiz dava salonunda bulunacak. Gezi protestoları bir hak arama süreciydi. Ben de Gezi'deydim. Birlikte olabilmenin dayanışmanın güzelliğini yaşayabilmek için, yaşadığım şehir beton şehire dönmesin diye.

-(Hilmi Özkök’ün açıklamaları) Perşembe’nin gelişi Çarşamba’dan belliydi. 1990’lardan itibaren yazılmış olan MİT raporları var. “Devlet içinde bir örgütlenme var” şeklinde raporlar var. Bunların tamamı görmezden gelindi. Eğer 2004 MGK kararını ve bu karardan sonra yapılanlara baktığınızda aslında o kararın bakanlıklara dağıtılmadığını göreceksiniz.

Darbe söylemini son günlerde kaleme alanlar kimler? AK Partili köşe yazarı. Bunları neden yazıyorsunuz, bunlarla ilgili bildiğiniz bir şey mi var diye çağırıp sorsunlar. Kuş uçsa Tayyip Erdoğan’ın bilgisinde oluyor. Buyursunlar onlara sorsunlar."

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları