loading
close
SON DAKİKALAR

CHP'den 'Tanju Özcan' açıklaması: Görüşleri kendisini bağlar, su gibi temel yaşam hakkının tartışmaya açılması parti politikalarımız ile taban tabana zıttır

CHP'den 'Tanju Özcan' açıklaması: Görüşleri kendisini bağlar, su gibi temel yaşam hakkının tartışmaya açılması parti politikalarımız ile taban tabana zıttır
Tarih: 27.07.2021 - 15:29
Kategori: Siyaset

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın Bolu'daki yabancı uyrukluların su ve katı atık ücretlerini 10 kata kadar artıracağı yönündeki açıklamalarına yanıt verdi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, yaptığı açıklamada yabancı uyrukluların su ve katı atık ücretlerini 10 kata kadar artıracaklarını söylemişti. Özcan'ın açıklamaları tepki çekerken CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun da konuya ilişkin açıklama yaptı.

Torun, "Tanju Özcan'ın yabancılar ile ilgili görüşleri kendisini bağlamaktadır. Su gibi temel bir yaşam hakkının bırakınız engellenmesi, bu konunun tartışmaya açılması dahi, parti politikalarımız ile taban tabana zıttır" dedi.

Seyit Torun'un açıklaması şöyle:
"Bolu Belediye Başkanımız Sayın Tanju Özcan'ın yabancılar ile ilgili görüşleri kendisini bağlamaktadır. Cumhuriyet Halk Partisi'nin tutumu, Genel Merkezimiz ile temas kurduğunda kendisine iletilmiştir. Su gibi temel bir yaşam hakkının bırakınız engellenmesi, bu konunun tartışmaya açılması dahi, parti politikalarımız ile taban tabana zıttır. Bolu Belediyesi'nin değerli Meclis Üyelerinin de aksi bir karar almayacağına inanıyoruz.
Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun liderliğinde iktidara geldiğimizde, ülkemizin gerçek beka sorunu olan sığınmacı sorununu, kimseyi mağdur etmeden çözecek; Suriyeli misafirlerimizi güven içinde ülkelerine uğurlayacağız.
Ancak bu süre zarfında partimizin kırmızı çizgisi, hangi ırktan ve inançtan olursa olsun, hiçbir insanın ayrımcılığa maruz kalmaması, mağdur edilmemesidir. Cumhuriyet Halk Partisi, tek bir insanın dahi temel yaşam hakkından mahrum bırakılmasını kabul etmez. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları