loading
close
SON DAKİKALAR

CHP'li belediyenin güneş enerjisi projesine destek vermeyen İLBANK, AKP'li belediyeye kredi verdi

CHP'li belediyenin güneş enerjisi projesine destek vermeyen İLBANK, AKP'li belediyeye kredi verdi
Tarih: 11.07.2021 - 09:37
Kategori: Yerel

İLBANK, Çayıralan Belediyesi’nin 240 Kw’lık güneş enerjisi projesine “İnceliyoruz” diyerek 2 yıldır destek vermedi. Ancak yanı başındaki Çandır ilçesinin AKP’li Belediyesi’nin 1.400 Kw’lık aynı kapsamdaki projesine kredi ve onay çıktı.

İktidarın, muhalefete mensup belediyelere yönelik engellemelerinin ardı arkası kesilmiyor. Son örnek, Yozgat'ın tek CHP'li ilçe belediyesi Çayıralan'da yaşandı. İLBANK, Çayıralan Belediyesi'nin 240 Kw'lık güneş enerjisi projesine “İnceliyoruz” diyerek 2 yıldır destek vermedi. Ancak yanı başındaki Çandır ilçesinin AKP'li Belediyesi'nin 1.400 Kw'lık aynı kapsamdaki projesine kredi ve onay çıktı.

Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre; CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven, iktidarın halka hizmette “ayrımcılık” yaptığını söyledi ve “Çayıralan ilçemize büyük maddi katkı sağlayacak olan bu proje için göreve seçildikten hemen sonra başvuru yapan Belediye Başkanımız Ömer Codar hizmet üretmek için yoğun çaba sarf ediyor” dedi.
Keven şunları söyledi:

“Ancak bu GES projesinin onaylanması, siyasi hazımsızlıktan ötürü engelleniyor. Yanı başında Çandır Belediyesi'nin 1.400 Kw'lık projesine kredi çıkıyor ama Çayıralan Belediyesi'nin 240 Kw'lık projesi iki yıldır bekletiliyor. Çünkü Çayıralan'da CHP'li Belediye var. Siyasi ayrımcılık yapmayın artık. Seçilmiş belediye başkanlarımızın önüne takoz koyma anlayışına son verin.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları