loading
close
SON DAKİKALAR

CHP'li Kaplan: Kasırga kapıya dayandı, vaktiniz doldu, geminiz battı

CHP'li Kaplan: Kasırga kapıya dayandı, vaktiniz doldu, geminiz battı
Tarih: 15.10.2021 - 15:20
Kategori: Siyaset

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, dolar artışı ile ilgili TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada AKP’ye yönelik “kasırga kapıya dayandı, vaktiniz doldu, geminiz battı” ifadelerini kullandı.

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, doların rekor seviyede artış gösterdiği bu günlerde, Türk Lirasının değer kaybını ve dolar artışına ilişkin TBMM Genel Kurulu’nda konuştu.

Kaplan, "AKP sayesinde buğdayı Rusya’dan, nohutu Meksika’dan, pirinci Çin’den, arpayı Suriye’den, mercimeği Kanada’dan, şekeri Ukrayna’dan, soyayı Brezilya’dan, patatesi Hollanda’dan, kuru soğanı Mısır’dan, zeytinyağını Suriye’den, çayı Sri Lanka’dan ithal eden bir ülke olduk. Ülkemiz 20 yıl öncesine kadar tarımda kendi kendine yeten dünyanın dördüncü ülkesiyken, ithal sevdalısı AKP sayesinde bugün dışa bağımlı hale geldi" dedi.

Kaplan, "Bütün fabrikalarımızı sattınız. Üretimi ve üreticiyi desteklemek yerine; her şeyi ithal ederek çiftçilerimizi toprağa küstürdünüz. Bugün dolar 9 lirayı geçti ve Türk Lirası bu kadar değer kaybettiyse sizin beceriksiz iktidarınız sayesindedir. Kasırga kapıya dayandı, vaktiniz doldu, geminiz battı" ifadelerini kullandı.

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları