loading
close
SON DAKİKALAR

CHP'li Kayan, Sağlık Emekçileri arasındaki farklılıkları ve gelir eşitsizliklerini ortadan kaldırmak için meclis araştırması komisyonu kurulmasını teklif etti

CHP'li Kayan, Sağlık Emekçileri arasındaki farklılıkları ve gelir eşitsizliklerini ortadan kaldırmak için meclis araştırması komisyonu kurulmasını teklif etti
Tarih: 28.03.2022 - 10:33
Kategori: Sağlık, Yaşam

CHP Kırklareli Milletvekili Türabi Kayan; “Sağlık Emekçilerimiz arasındaki farklılıkları ve gelir eşitsizliklerini ortadan kaldırmak" için Meclis Araştırması Komisyonu kurulmasını teklif etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Kırklareli Milletvekili Türabi KAYAN; “Sağlık Emekçilerimiz arasındaki farklılıkları ve gelir eşitsizliklerini ortadan kaldırmak" için Meclis Araştırması Komisyonu kurulmasını teklif etti. 

Türabi Kayan önerisinde;

"25 Ağustos 2021 tarihli Resmi Gazete ‘de, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yayımlanan "2022 ve 2023 Yıllarını Kapsayan 6. Dönem Toplu Sözleşme" kapsamında, doktorların dışında kalan sağlık çalışanlarının hastanelerin döner sermayelerinden aldığı sabit ek ödeme payı yüzde 20 artırılmıştır.

Diş hekimleri, hekimler, bakanlıklarda görev yapan sağlıkçılar ve binlerce aile sağlığı merkezi çalışanı bu kapsam dışında bırakılmış, 2022 Ocak ayı itibari ile kapsam içindeki sağlık emekçileri ek ödemelerini yüzde 20 arttırılmış alırken, kapsam dışında bırakılan emekçilerimiz bu ödemeden faydalanamamıştır.

Bu uygulama nedeni ile birçok sağlık çalışanı mağdur edilmiş, emekçilerimiz arasındaki hem ekip anlayışı hem de maaş gelir denkliği derinden sarsılmıştır.

Kurulmasını talep ettiğimiz Meclis Araştırması Komisyonu çalışmaları aracılığı ile, “Sağlık Emekçilerimiz arasındaki farklılıkları ve gelir eşitsizliklerini ortadan kaldırabileceğimizi düşünmekteyiz” dedi.

 

Kaynak : www.istanbulgercegi.com - Dilfiraz Değerli

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları