loading
close
SON DAKİKALAR

CHP'li Muharrem Erkek'ten 'Kılıçdaroğlu ve 17 CHP MYK üyesi hakkındaki fezlekeler için özel savcı görevlendirildi' iddiası

CHP'li Muharrem Erkek'ten 'Kılıçdaroğlu ve 17 CHP MYK üyesi hakkındaki fezlekeler için özel savcı görevlendirildi' iddiası
Tarih: 05.06.2021 - 12:09
Kategori: Siyaset

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Kemal Kılıçdaroğlu ve 17 MYK üyesi hakkında fezleke hazırlayan Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ekrem Aydıner’in “özel görevlendirme” ile işbaşına getirildiğini savundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, “CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve 17 CHP MYK üyesi hakkında dokunulmazlıklarının kaldırılması istemiyle fezleke hazırlayan” Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ekrem Aydıner’in “özel görevlendirme” ile işbaşında getirildiğini ileri sürdü. Erkek, “Bir savcı düşünün. Disiplin cezalarından kurtulup başsavcıvekili yapılıyor. İzmir’e atandığı halde kısa süre sonra Ankara’da göreve başlıyor ve CHP’liler  hakkında Meclis’e fezleke gönderiliyor” dedi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik ise Aydıner’i HSK’ye şikâyet ettiklerini söyledi.

‘İMZA AYNI KİŞİNİN’
CHP’li Erkek, CHP lideri Kılıçdaroğlu ve 17 CHP MYK üyesi hakkında, “21 Soruda FETÖ Kitapçığı”nı gerekçe göstererek, dokunulmazlıklarının kaldırılması istemiyle fezleke hazırlayan Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ekrem Aydıner’e ilişkin çarpıcı iddialarda bulundu. Cumhuriyet’e konuşan Erkek, “CHP’nin hem ifade özgürlüğü hem de siyasi faaliyette bulunma hakkı kapsamında değerlendirilebilecek ‘21 Soruda FETÖ kitapçığı’ ile ilgili başta Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve tüm MYK üyelerimiz hakkında Meclis’e fezleke gönderiliyor. Altındaki imza yine aynı kişinin. 2020 Yaz Kararnamesi ile İzmir’e atanan bu savcı her ne hikmetse kısa bir süre sonra Ankara’da göreve başlıyor ve parlamenter suçlarla görevlendiriliyor. AK Parti Genel Başkanı ve yöneticilerinin sözlerinden hazırladığımız kitapçıktan Cumhurbaşkanı’na hakaret suçu çıkarmak da zaten özel bir görevlendirme ister” diye konuştu. Ülkede yargıya güvenin yüzde 20’nin altına düşmesine kimsenin gerekçe aramasına gerek olmadığını kaydeden Erkek, “Ülkemizde birçok şey sıfırlandı. Paralar, siciller, itibarlar. Ama önemli olan adalet duygusunun, yargıya güvenin sıfırlanmaması” dedi.

HSK’YE ŞİKÂYET
CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik de yargı camiasında hakkında yürütülmüş olan disiplin soruşturması nedeniyle hiçbir yükselme şansına sahip olmadığı öngörülen Aydıner’in öncelikle “17-25 Aralık Soruşturması”nı hukuksuz bir biçimde kapattığını söyledi. Çelik, “Aydıner’in hiçbir şekilde nesnel davranmadığını düşünüyoruz. Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği’ne gelmesi ile birlikte birçok hukuksuz uygulamasına tanık olduk ve HSK’ye şikâyet ettik” dedi. 

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları