loading
close
SON DAKİKALAR

CHP'li Öztunç: Kahramanmaraş-Gaziantep yolundaki petrol boru hattında patlama meydana geldi

CHP'li Öztunç: Kahramanmaraş-Gaziantep yolundaki petrol boru hattında patlama meydana geldi
Tarih: 18.01.2022 - 23:41
Kategori: Gündem

BOTAŞ, Kahramanmaraş’ta petrol boru hattında patlama sonucunda yangın meydana geldiğini ve BOTAŞ ekipleri tarafından petrol akışının durdurulduğunu açıkladı. Kahramanmaraş Valiliği'nden; "Herhangi bir can kaybı bulunmadığı ve yangın mahalinin yerleşim yerlerini tehdit etmediği" açıklandı....

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, “Kahramanmaraş- Gaziantep yolundaki petrol boru hattında patlama meydana geldi. Narlı bölgesi yakınlarında yangın devam ediyor. Karayolu ise trafiğe kapalı. Yangının bir an evvel söndürülmesi ve can kaybının olmamasını diliyorum” açıklamasını yaptı.

Öztunç, Kahramanmaraş- Gaziantep yolundaki petrol boru hattında patlama meydana geldiğini duyurdu. Öztunç, patlama sonrasına ilişkin görüntüleri, sosyal medya hesabından şu notla paylaştı:

“Kahramanmaraş- Gaziantep yolundaki petrol boru hattında patlama meydana geldi. Narlı bölgesi yakınlarında yangın devam ediyor. Karayolu ise trafiğe kapalı. Yangının bir an evvel söndürülmesi ve can kaybının olmamasını diliyorum.”

BOTAŞ’tan petrol boru hattındaki yangınla ilgili açıklama

Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş Genel Müdürlüğü (BOTAŞ), Kahramanmaraş’ta petrol boru hattında patlama sonucunda yangın meydana geldiğini ve BOTAŞ ekipleri tarafından petrol akışının durdurulduğunu açıkladı.

BOTAŞ tarafından yapılan yazılı açıklamada,

“Kahramanmaraş ili, Pazarcık ilçesi Narlı Mahallesi'nde 18 Ocak 2022 günü saat 19.30 sıralarında Irak- Türkiye Ham Petrol Boru Hattı’nın yaklaşık 511. kilometresinde henüz sebebi belirlenemeyen bir nedenle patlama olmuş ve patlama sonucunda yangın meydana gelmiştir. BOTAŞ ekiplerince petrol akışı derhal durdurularak, teknik emniyet tedbirleri kapsamında olay yerine en yakın hat vanaları kapatılmıştır. Yangına çok sayıda itfaiye aracı, BOTAŞ Acil Müdahale ekipleri ve ilgili birimler müdahale etmektedir. Kamuoyuna saygıyla arz ederiz” denildi.

KAHRAMANMARAŞ VALİLİĞİNDEN YAPILAN YAZILI AÇIKLAMA;

"Kahramanmaraş ili, Pazarcık ilçesi Narlı Mahallesi'nde 18 Ocak 2022 günü saat: 19.30 sıralarında Irak-Türkiye Ham Petrol Hattı'nın yalklaşık 511. kilometresinde henüz sebebi bilinmeyen bir nedenle patlama olmuş ve patlama sonucunda yangın meydana gelmiştir.

Yangına çok sayıda BOTAŞ ekiplerince petrol akışı derhal durdurularak, teknik emniyet tedbirleri kapsamında olay yerine en yakın hat vanaları kapatılmıştır.

Yangına çok sayıda itfaiye aracı BOTAŞ Acil Müdahale Ekipleri ve ilgili birimler tarafından müdahale edilmektedir. Herhangi bir can kaybı bulunmadığı ve yangın mahalinin yerleşim yerlerini tehdit etmediği bildirilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur." denildi.

Kaynak : www.istanbulgercegi.com - HaberTürk

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları