loading
close
SON DAKİKALAR

CHP'li Şahin'den Adalet Bakanı Gül’e: Toprak altına gömdüğünüz adaleti başımızın üzerine çıkarmanızı bekliyoruz

CHP'li Şahin'den Adalet Bakanı Gül’e: Toprak altına gömdüğünüz adaleti başımızın üzerine çıkarmanızı bekliyoruz
Tarih: 23.11.2018 - 11:07
Kategori: Gündem

Plan ve Bütçe Komisyonu Adalet Bakanlığı Bütçe Görüşmelerinde konuşan CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, “Adaletin olmadığı bir toplumun ayakta kalması mümkün değildir“ diyerek adalet sistemini eleştirdi.

Adalet Bakanı'nın hak ve özgürlüklerin korunup geliştirilmesi ile ilgili konuşmasına vurgu yapan Şahin, “Gezi olaylarında Abdullah Cömert’i öldüren kişi 6 yıl 10 ay 15 gün ceza aldı. Annesi dava sonrasında “Böyle adalet olur mu?  Benim çocuğum beş yıldır toprak altında” diyerek herkesin yüreğini dağlamıştır. Sayın Bakan sizden tek bir beklentimiz var, o da  toprak altına gömülmüş bu adaleti başımızın üzerine çıkarmanızdır” dedi.

Ekonomik kalkınmanın öncelikli şartı olarak adaleti gösteren Sayın Bakan’a, vatandaşa sorduğumuz zaman adalete güvenin oldukça düşük olduğunu söyleyen CHP’li vekil, “Vatandaşımızın kendi dahi adalete güvenmediği bir ortamda yabancı yatırımcılar nasıl güvenip ülkemize yatırım yapsınlar?” diye sordu.

Şahin, “Sayın Bakan 'güven veren ve erişilebilir bir adalet sistemi' demekte… Adaletin erişilebilir olduğu doğru… Vatandaşımızın erişemediği adalete maalesef yabancı devlet adamları, Merkel erişebiliyor, Trump erişebiliyor, Suudi Prens erişebiliyor ama bir türlü kendi vatandaşımız erişemiyor” diye konuştu.

Şahin, Bakanlık bünyesinde FETÖ örgütüyle irtibatlı olup ihraç edilen 3 bin 910 hâkim ve savcılar ile ilgili de, “Bakanlık olarak bu kadar büyük bir terör organizasyonunu nasıl fark edemediniz, bunu öğrenmek istiyorum ben sizlerden“ dedi.

Kaynak : Vişne Haber Ajansı-www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları