loading
close
SON DAKİKALAR

CHP'li Sarıbal'dan 'tacize dur' çağrısı

CHP'li Sarıbal'dan 'tacize dur' çağrısı
Tarih: 13.12.2016 - 16:59
Kategori: Kadın

CHP PM Üyesi Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Bursa’da davası görülen 9 yaşındaki kız çocuğunun istismara uğramasıyla ilgili sosyal medyada yaptığı 'Cinsel istismar ve pedofiliye hayır' çağrısını yazılı bir açıklama ile yineledi.

Son dönemde cinsel istismar, pedofili ve kadına şiddetin artması ve cezaların caydırıcı olmaması nedeniyle CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, “cinsel İstismara, pedofiliye, şiddete hayır” çağrısı yaptı. Yapılan çağrıda şu ifadeler yer alıyor:

"Bir çocuk utandığı için içinde bulunduğu durumu aylarca ailesine açıklayamıyor. Üç defa cinsel istismara uğruyor ve susuyor. Komşusu tarafından cinsel istismara uğradığını söylediğinde pedofil sanığın eşi davanın duruşmasında ‘ Rüyasında görmüştür, çok serbest oturan bir çocuktu.” deme hakkını kendinde görüyor. 9 yaşında bir çocuğa cinsel istismara uğradığını söylediği için iftiracı deniliyor. Bu zulme, bu haksızlığa, ahlaksızlığa, çocuklarımızın hayatı boyunca unutamayacağı bu utanca daha ne kadar katlanacağız? Kadınlar sokakta, otobüste ve hayatın her yerinde şiddet ve cinsel taciz mağduru oluyor fakat bu iğrençlikleri yapanlar serbest bırakılıyor.

'Tüm vatandaşlarımızı destek olmaya çağırıyoruz.'

Bu bir infialdir. Ülkemizi her geçen gün daha da karanlığa ve zulme terk eden bu anlayışa dur demek için, kadınlara uygulanan taciz, tehdit ve şiddete dur demek için, çocuklarımızı pedofillerden koruyabilmek için, daha temiz bir ülke için tüm hukukçu dostlarımızı ve tüm vatandaşlarımızı destek olmaya çağırıyoruz. Şahsıma iletilen tüm önerilerinizi Meclis’e taşımaya ve bu rezaletin son bulması için atılabilecek tüm adımları atmaya hazırım. Bu mesele sadece kadın ve çocukların değil bütün bir geleceğin ve hepimizin meselesidir. Ülkemizin üzerindeki bu kara lekeyi kaldırmak için her türlü çabayı göstermeye hazırız. Her türlü istek dilek şikayet ve önerileriniz için de sizleri dinlemeye ve birlikte mücadele etmeye hazırız. Gün bu rezaleti yok etmek için dayanışma günüdür. Bu toplumda bu yozlaşmaya hep birlikte dur diyeceğiz!” diyerek hukukçulara ve tüm vatandaşlara çağrıda bulundu."

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları