loading
close
SON DAKİKALAR

CHP'li Seyit Torun; Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 'Kesin İhraç' istemiyle YDK'ya sevk edildi

CHP'li Seyit Torun; Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 'Kesin İhraç' istemiyle YDK'ya sevk edildi
Tarih: 14.06.2022 - 20:53
Kategori: Siyaset

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan CHP MYK 13 Haziran toplantısında, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın kesin ihraç istemiyle yüksek disiplin kuruluna sevk edilmesine karar verdi.

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un yazılı basın açıklaması şöyle:

“Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan tarafından, bir süredir ortaya konulan tutum ve davranışlar Genel Merkezimiz tarafından hassasiyetle takip edilmektedir. Tanju Özcan bu kapsamda Genel Merkezimiz tarafından pek çok kez sözlü olarak uyarılmıştır. Ayrıca, bir kadın hemşehrisi ile ilgili anısını anlatırken kullandığı ifadeler nedeniyle Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilmiş ve “uyarı” ile cezalandırılmıştır. Tanju Özcan’ın “uyarı” cezasının ardından, 16 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirilen Bolu Belediye Meclisi Toplantısında bir kadın belediye meclis üyesi ile girdiği diyalog, cinsiyetçi yorum ve sözleri Merkez Yönetim Kurulumuzun 13 Haziran 2022 tarihli toplantısında, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir. Bu kapsamda; Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın parti sorumluluğu ile bağdaşmayan tutum ve davranışları nedeniyle, “kesin ihraç” istemiyle “tedbirli” olarak Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilmesine oy birliği ile karar verilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Tanju Özcan sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada;

"Ben siyaseti hiç kıvırmadan yaptım. Atatürkçü,bütün etnik kimlikleri kucaklayan bir Türk Milliyetçisi ve ülkesini çok seven bir anti-emperyalist olduğumu her fırsatta tekrarladım. Çizgim hiç değişmedi bundan sonra da değişmez. Cumhuriyet Halk Partisi’nin üvey değil, ÖZ EVLADIYIM." dedi.

 

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları