loading
close
SON DAKİKALAR

CHP'li Sümer: Devlet şehit ailelerine sahip çıkmayacaksa kime çıkacak

CHP'li Sümer: Devlet şehit ailelerine sahip çıkmayacaksa kime çıkacak
Tarih: 27.02.2021 - 17:35
Kategori: Siyaset

Cumhuriyet Halk Partisi Adana Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, Adana’da satışa çıkarılacağı duyurulan TRT binası içerisinde yer alan Emniyet Teşkilatı Şehit Aileleri ve Malülleri Derneği’ne yeni bir yer gösterilmemesini Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı....

Orhan Sümer, “Devlet şehit ailelerine sahip çıkmayacaksa kime çıkacak” dedi.

RANT VARSA ŞEHİT AİLELERİNİN ÖNEMİ YOK Orhan Sümer,

“Adana’nın en güzel ve değerli yerlerinden biri olan eski TRT Binası arazisiyle birlikte ne yazık ki satışa çıkartılıyor" diyen Sümer "Aynı arazi içerisinde Emniyet Teşkilatı Şehit Aileleri ve Malülleri Derneği bulunuyor. Yine aynı arazi içerisinde, Büyükşehir Belediye Başkanlığımızın destekleriyle yapılan, üzerinde şehitlerimizin isimlerinin yazdığı bir de anıt bulunuyor. Şehit Aileleri Derneğinin “satış sonrası bizlere yer gösterilsin” çabaları bu zamana kadar karşılık bulamamış durumda. İktidar yetkilileri, ailelerimize mutlaka sahip çıkmalıdır.” ifadesini kullandı. 

ŞEHİT AİLELERİNE KAPI DUVAR

Orhan Sümer açıklamasına şu ifadelerle devam etti: “ Ailelerimizin istekleri karşılanamayacak talepler değil. Dernek binası tahsis edildi, şimdi arazi satılıyor, bize yeni yer gösterilsin istiyoruz ama hangi devlet kapısını çalsak “kapı duvar” açıklaması yapıyorlar. Bu memleket şehitlerimizin kanıyla sulanmış topraklar üzerine kurulmuştur. Devlet baba olma, büyük olma gücünü göstermeli, içerisinde Şehitlik Anıtı ve Şehit Aileleri Derneği olan bir araziyi rant uğruna satıp, evlatlarını mağdur etmemelidir. Arazi satılacaksa bile Şehit Aileleri Derneği mağdur edilmeden acilen yeni yer tahsisi yapılmalıdır."

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları