loading
close
SON DAKİKALAR

Cinsel saldırı sanığı eski uzman çavuş susma hakkını kullandı

Cinsel saldırı sanığı eski uzman çavuş susma hakkını kullandı
Tarih: 25.02.2021 - 15:06
Kategori: Gündem

İntihar eden İpek Er’e cinsel saldırı şüphelisi uzman çavuş Musa Orhan, hakim karşısına çıktı. Orhan, susma hakkını kullanırken duruşma 1 Haziran’a ertelendi.

Batman’ın Beşiri ilçesinde, tabancayla intihara kalkışan ve hastanede 18 Ağustos’ta yaşamını yitiren 18 yaşındaki İpek Er’in, bıraktığı mektupta, kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu söylediği uzman çavuş Musa Orhan’ın tutuksuz yargılandığı davanın ikinci duruşması görüldü.

Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı’nca sürdürülen soruşturmada, ‘nitelikli cinsel saldırı’ suçundan 12 yıldan az olmamak üzere hapis cezası istemiyle yargılanan Musa Orhan’ın duruşması bugün, 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde başladı. Duruşmaya İpek Er’in ailesi, Siirt ve Batman Barosu ile Orhan’ın avukatları katıldı. Ankara’dan SEBGİS ile duruşmaya katılan Orhan, susma hakkını kullandı.

Mahkeme heyeti, cumhuriyet savcısı, İpek Er’in ailesinin avukatı ve sanık Musa Orhan’ın avukatının beyanını aldıktan sonra kararını açıkladı. Sanık Orhan’ın sosyal medya hesapları olup olmadığının incelenmesi için duruşma, 1 Haziran’a ertelendi.

Kaynak : DHA

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları