loading
close
SON DAKİKALAR

Çorlu Belediyesi, Çorlu tren faciasında hayatını kaybedenleri ölümsüzleştiriyor

Çorlu Belediyesi, Çorlu tren faciasında hayatını kaybedenleri ölümsüzleştiriyor
Tarih: 07.07.2019 - 09:37
Kategori: Yurt

Çorlu Belediyesi, Çorlu tren faciasında yaşamını yitiren 25 vatandaşın anısını yaşatabilmek ve hatıralarını ölümsüzleştirebilmek için inşa ettiği anıtın açılışını 8 Temmuz Pazartesi günü gerçekleştirecek.

Çorlu Belediyesi, 8 Temmuz 2018 tarihini ve Çorlu tren faciasını anıtlaştırarak ölümsüzleştiriyor. 
Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, yaptığı açıklamada, tren faciasında yaşananların unutulmaması ve unutturulmaması gerektiğini ifade ederek, yaşamını yitiren 25 vatandaşı rahmetle anarken, yaralı vatandaşlara bir kez daha şifa diledi. Evlatlarını, anne ve babalarını, kardeşlerini, eşlerini kaybeden vatandaşların yaşadıkları acıları kalbinde hissettiğini ifade eden Sarıkurt, "8 Temmuz 2018 tarihinde yaşanan elim tren kazasında yaşamını yitiren 25 vatandaşımız için söylenecek hiçbir kelime, hiçbir anlam ifade etmiyor. 8 Temmuz 2018 tarihinde sorumluların görevlerini yerine getirmemelerinden kaynaklanan elim kazanın acısını halen yüreğimizde yaşıyoruz. Bugün aradan geçen 1 yıl sonunda, kazada yakınlarını kaybeden vatandaşlarımızın yürüttükleri hukuk mücadelesi ise halen devam ediyor. Yaşamını yitiren vatandaşlarımızın hakkı, hukuku ve adalet için ne gerekiyorsa yapılmalı, gerçek sorumlular mutlaka ortaya çıkarılarak adalete hesap vermelidir" dedi.

"Bu kazayı, ihmal edenleri, eksik bırakılan işleri ve her şeyden önemlisi kaybettiğimiz canlarımızı asla unutmamamız lazım" diyen Başkan Sarıkurt, şöyle konuştu:

"Biz Çorlu Belediyesi olarak yaşanan elim kazanın ardından yaşamını yitiren canlarımızın anısını yaşatabilmek ve hatıralarını ölümsüzleştirebilmek için yürüttüğümüz çalışmada sona yaklaştık. Bu kapsamda 8 Temmuz 2018 tarihini ve tren kazasını anıtlaştırarak acı kayıplarımızı ölümsüzleştiriyoruz. Çorlulu heykel sanatçımız Ersin Alyakut tarafından tasarlanan ve 5 m² kaide üzerine inşa edilecek olan anıtın yüksekliği 7 metre, üst kısım eni 1 metre, alt kısım eni ise yaklaşık olarak 2.5 metre olacak. Sarılar Mahallesi Hatıra Ormanı içinde kazanın yaşandığı alandan görülecek şekilde inşa edilecek olan anıtın alt kaidesinde kadın figürünün önünde tren kazasında yaşamını yitiren vatandaşımızı simgeleyen 25 çiçek, üst kaidede ise göğe yükselen kuş figürü yer alacak."

Anıt, 8 Temmuz Pazartesi günü düzenlenecek açılış töreniyle facianın yaşandığı saat olan 17.10'da açılacak.

Kaynak : Vişne Haber Ajansı-www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları