loading
close
SON DAKİKALAR

Çorlu tren katliamı davası Çorlu Halk Eğitim Merkezi'nde görülecek

Çorlu tren katliamı davası Çorlu Halk Eğitim Merkezi'nde görülecek
Tarih: 25.07.2019 - 12:30
Kategori: Gündem

Çorlu tren faciasına ilişkin davasının ilk duruşmasında mahkeme heyeti davadan çekilmiş, dosya 2 Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilmişti. Dosya daha önceki mahkeme heyetine iade edildi. 10 Eylül'de gerçekleşecek olacak davanın ikinci duruşması Çorlu Halk Eğitim Merkezi'de gerçekleşecek. ...

Çorlu’da 25 kişinin yaşamını yitirdiği tren faciasıyla ilgili davanın ilk duruşmasında mahkeme heyeti davadan çekilme kararı almıştı. Çorlu 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşma öncesinde müştekiler ve avukatları salona alınmamış, faciada yaşamını yitirenlerin aileleri ve avukatları polis tarafından darp edilmişti. Mahkeme heyeti başka bir heyetin görevlendirilmesi için dosyayı Çorlu 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ne göndermişti.

Dava ile ilgili yeni gelişme yaşandı. Çorlu tren katliamında yakınlarını kaybeden ailelerden Mısra Öz Sel ve İsmail Kartal sosyal medya hesaplarından davanın görüleceği güne ve dava yerinin değiştirilmesine ilişkin açıklamada bulundu. Mısra Öz Sel konuyla ilgili olarak "Çorlu tren katliamının duruşması 10 Eylül’e verildi. Çorlu Halk Eğitim Merkezi Büyük salonda olacak duruşma (500 kişilik salon). Taleplerimiz üzerine ilk duruşmada bu hazırlık yapılsaydı bir aşama kat edilmiş olacaktı. Çok mu zordu bunu yapmak?" dedi.

İsmail Kartal da duruşmanın Çorlu Halk Eğitim Merkezi'de görülecek olmasına şu sözlerle tepki gösterdi:

"ÇorluTrenKatliamı dava dosyasından çekilen mahkeme heyetine iade edildi. Aynı mahkeme heyeti10 Eylül 2019 tarihine gün verdi. Mahkeme Çorlu halk eğitim merkezinde görülece (500 kişilik salon bunu ayarlamak bukadar kolayken dava yı ötelemek bizleri darp etmek size yazıklar olsun"

 

Kaynak : Vişne Haber Ajansı-www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları