loading
close
SON DAKİKALAR

Çorlu tren katliamı davasının 10. duruşması başladı: aileler asıl sorumlular ile ilgili iddianamenin hazırlanmaması nedeniyle salonu terk etti

Çorlu tren katliamı davasının 10. duruşması başladı: aileler asıl sorumlular ile ilgili iddianamenin hazırlanmaması nedeniyle salonu terk etti
Tarih: 25.05.2022 - 10:28
Kategori: Gündem

Çorlu Tren Katliamı davasında iddianemenin hazır olmaması nedeniyle kazazedeler ve hayatını kaybedenlerin aileleri duruşma salonunu terk etti.

Edirne'nin Uzunköprü ilçesinden kalkan tren Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinin Sarılar köyü yakınlarında 8 Temmuz 2018’de vagonların devrilmesi nedeniyle meydana gelen kazada 7’si çocuk 25 kişi hayatını kaybetti ve 328 kişi de yaralandı. Kazanın üzerinden 5 yıla yakın bir zaman geçmesine rağmen hala yargılanan 4 kişi dışında sorumlular yargı önüne çıkarılamadı.

Aileler hukuk mücadelesinden vazgeçmiyorlar.

Davanın 10. duruşmasını aileler asıl sorumluların yargılanması ile ilgili iddianamenin hazırlanmadığını belirterek, duruşma salonunu terk etti.

Dava 5 Ekim 2022’ye ertelendi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP Tekirdağ milletvekili İlhami Özcan Aygun, İzmir Milletvekili Murat Bakan, TİP Milletvekili Ahmet Şık ailelere destek olmak için yürüyüş ve duruşma salonunda hazır bulundular.

Aileler 8 Temmuz 2022'de yapılacak 5. yıl anmasına destek istedi.

Aileler iddianameyi hazırlamayan savcının bulunduğu adliyede basın açıklaması yaptı.

Oğuz Arda Sel'in annesi Mısra Öz adliye önünde açıklama yaptı.

Mısra Öz açıklamasında;

Kaynak : www.istanbulgercegi.com - Dilfiraz Değerli

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları