loading
close
Dolar: 5,71 TL
Euro: 6,33 TL
Sterlin: 6,92 TL
SON DAKİKALAR

Çukurova Belediye Başkanı Çetin'den İstanbul açıklaması: Türkiye’de yaşayan herkes harekete geçmeli

Çukurova Belediye Başkanı Çetin'den İstanbul açıklaması: Türkiye’de yaşayan herkes harekete geçmeli
Tarih: 09.05.2019 - 12:45
Kategori: Yerel

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, YSK'nın İstanbul seçimlerini iptal etmesini eleştirerek, “Bir hukukçu olarak yaşananlardan utanıyorum. Bu konuda Türkiye’de yaşayan herkes harekete geçmeli. 23 Haziran’da herkesin üzerine düşen görevler var” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çukurova İlçe Başkanı Remzi Ümit Atay, ilçe yönetimi, ilçe kadın ve gençlik kolları, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’i ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Başkan Çetin, 31 Mart seçimlerinde Millet İttifakı olarak büyük başarı elde edildiğini söyledi. İstanbul’da İmamoğlu’nun hakkının YSK tarafından gasp edildiğini belirten Çetin, bundan en küçük bir kuşku duymadığını kaydetti.

“Bir hukukçu olarak yaşananlardan utanıyorum” ifadesini kullanan Soner Çetin, “Hukuk bir ülkenin temelidir ve herkese lazımdır. Hukukun olmadığı yerde insanların güveni sarsılır. Bu sadece o ülkede yaşayanlar için değil yabancı yatırımcı için de geçerlidir. Bu konuda Türkiye’de yaşayan herkes harekete geçmeli. Adana’da bu konuda deneyimli bir hukukçu ordusu var. İhtiyaç olduğu takdirde destek vermeliyiz. Sayın İmamoğlu ile görüşüp kendisini İstanbul’daki Adanalılarla buluşturmak istiyorum. 23 Haziran’da herkesin üzerine düşen görevler var” şeklinde konuştu.

Çetin, 31 Mart’ta Adana’da başarılı bir seçim süreci geçirdiklerini belirterek, kendisinin Türkiye’de oyunu en çok artıran 3’üncü belediye başkanı olduğunu hatırlattı. Bu başarıda herkesin payı olduğunu söyleyen Çetin, örgütle ve İYİ Parti teşkilatıyla uyumlu çalışma yaptıklarını kaydetti.

Kaynak : Vişne Haber Ajansı-www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları