loading
close
SON DAKİKALAR

Cumartesi Anneleri davasında Alper Taş ve 15 kişi gözaltına alındı

Cumartesi Anneleri davasında Alper Taş ve 15 kişi gözaltına alındı
Tarih: 21.09.2022 - 16:46
Kategori: Gündem

'Cumartesi Anneleri'nin, "Toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanununa muhalefet" suçundan 3'er yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı dava öncesinde açıklama yapmak isteyenlere polis müdahale etti.

Yaşanan arbedede aralarında SOL Parti PM Üyesi Alper Taş'ın da olduğu 16 kişi gözaltına alındı.

Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde toplanan grubu, polis Kağıthane Kaymakamlığı'nca basın açıklaması yapmanın yasaklandığı gerekçesiyle dağılmaları konusunda uyardı.

Ancak aralarında TİP Milletvekili Ahmet Şık, SOL Parti PM Üyesi Alper Taş, avukat Eren Keskin, Efkan Bolaç'ın olduğu grup, önceki davalarda açıklama yapıldığını belirti.

Aralarında Alper Taş'ın da olduğu 16 kişi gözaltına alındı. Gözaltı işleminin ardından grup üyelerinin bir kısmı da duruşmayı takip etmek için adliyeye girdi. Olayların ardından Canan Kaftancıoğlu duruşmayı izlemek için İstanbul 21. Asliye Ceza Mahkemesine geldi.

Cumartesi Anneleri'nin 25 Ağustos 2018'deki 700'üncü buluşmasında, yasağa rağmen toplandıkları gerekçesiyle 46 kişinin "Toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanununa muhalefet" suçundan 3'er yıla kadar hapisleri isteniyor. Duruşma devam ediyor.

Kaynak : ajanslar

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları