loading
close
SON DAKİKALAR

Cumhuriyet Gazetesi 95. yaşını Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın verdiği konserle kutladı

Cumhuriyet Gazetesi 95. yaşını Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın verdiği konserle kutladı
Tarih: 09.05.2019 - 14:38
Kategori: Kültür & Sanat

Cumhuriyet Gazetesi 95. yaşını Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın verdiği konser ile kutladı. 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun da dinlediği konser sonunda Senfoni Orkestrası ve Senforock Grubu tüm salon tarafından ayakta alkışlandı....

Yenimahalle Belediyesi, Çankaya Belediyesi ve Ankara Cumhuriyet Okurları (CUMOK) katkılarıyla düzenlenen Cumhuriyet Gazetesi 95. Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri kapsamında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, Ankara’da sahne aldı.

Yenimahalle Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konserde Orkestra Şefi Musa Göçmen’in hazırladığı sıra dışı program ile Senfoni Orkestrası ve konuk solistler seslendirdikleri yerli ve yabancı rock şarkıları ile Ankaralılara unutamayacakları bir gece yaşattı.

10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcıları, CHP Milletvekilleri ve çok sayıda belediye başkanının katılımı ile gerçekleşen konsere Ankaralılar da büyük ilgi gösterdi.

Senfoni Orkestrası konser sonunda tüm salon tarafından ayakta alkışlanırken, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e böyle bir orkestra kurduğu için teşekkür etti ve sahnelerinin Eskişehirli sanatçılara her zaman açık olduğunu belirtti.

Ankaralılar ile birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Büyükerşen de, “Cumhuriyet Gazetesi’ni tarife gerek yok. Atatürk’ün kurduğu cumhuriyetin günümüzdeki bir abidesidir Cumhuriyet Gazetesi. Türkiye’de Mustafa Kemal Atatürk’ün düşüncelerini, ideallerini savunan, bugün ayakta kalan tek gazetedir. Biz de bu anlamlı günde tamamı kendi personelimiz olan 75 kişilik Türkiye’nin en genç Senfoni Orkestrası ile aranızda olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Atatürk bugün hayatta olsaydı eminim bu tabloyu görmekten büyük mutluluk duyardı. Şu an bakıyorum hepsinin heyecanı gözlerinden okunuyor. Bu heyecanlarının kaynağı da medyamızın abidesi Cumhuriyet Gazetesidir. Bu vesileyle Uğur Mumcu, Ahmet Taner Kışlalı, Bahriye Üçok başta olmak üzere Cumhuriyet Gazetesi’nin tüm demokrasi şehitlerini rahmet ve saygıyla anıyorum” dedi.

Kaynak : Vişne Haber Ajansı-www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları