loading
close
SON DAKİKALAR

"Darülaceze’deki kurban ve adak yerinin kiralanmasında kurum zarara uğratıldı"

"Darülaceze’deki kurban ve adak yerinin kiralanmasında kurum zarara uğratıldı"
Tarih: 19.11.2019 - 08:30
Kategori: Gündem

Çocuklara şiddetle gündeme gelen Darülaceze’de, bu kez Başkan Yardımcısı Ahmet Malatyalı’nın kurumu zarara uğrattığı iddia edildi.

Darülaceze Başkanlığının, kira bedelini yüksek tutarak ihalenin “borçlu” kiracı İ.A’da kalmasını sağladığı ve İ.A'nın 2 milyon 400 bin liraya çıkan borcunu da 1 milyon liraya indirdiği ileri sürüldü. İdare meclisi kararı ile kârın yüzde 10’u ve aylık 1200 TL işgaliye bedeli karşılığında kurban satış yeri yeniden İ.A’ya verildi.

Cumhuriyet'ten Leyla Kılıç'ın haberine göre geçen 16 Temmuz’da ihaleye açılan Darülaceze’deki adak ve kurban satışı yeri için ihale ücretinin bilerek yüksek tutulduğu öne sürüldü. Şartnamesi de paylaşılan ihale ilanında, 1 yıl süreyle kiraya verilecek alan için muhammen bedel aylık 126 bin 350 TL belirlendi. Darülaceze’ye ait kurban satış yerinin mevcut kiracısı İ.A’nın Darülaceze’ye 2 milyon 400 bin TL borcu olduğu halde, bu borç 1 milyon TL’ye indirildi. İhale şartnamesine göre borcun İ.A’dan tahsil edilmesi, yeni ihale yapılması gerekirken aynı yer 1200 TL işgaliye parası karşlığında yeniden borçlu kişiye verildi.

Başkan Yardımcısı Ahmet Malatyalı imzasıyla onaylanan belgede, İ.A’nın etin kilogramından elde ettiği kârın yüzde 10’unun işgaliye bedeli olarak alınmasına ve kurban kâr oranının yüzde 40’ının da kişinin borçlarına sayılacağı belirtildi.

 

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları