loading
close
SON DAKİKALAR

Davutoğlu: Faiz indirimi öncesinde tartışmalar çıkmış

Davutoğlu: Faiz indirimi öncesinde tartışmalar çıkmış
Tarih: 27.09.2021 - 08:52
Kategori: Siyaset

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Merkez Bankası faiz indirimi öncesinde AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın danışmanlarıyla ekonomiden sorumlu yetkililer arasında tartışma yaşandığını söyledi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Merkez Bankası'nın faiz indirimi kararı öncesinde ekonomi yönetimiyle Erdoğan'ın danışmanları arasında tartışma çıktığını duyduğunu söyledi.

Kırşehir'de partisinin il kongresine katılan Davutoğlu “Merkez Bankası’nın yaptığı faiz indirimi hakkında bana aktarılan bilgilere göre, bu faiz indirimi öncesinde online toplantı yapılmış Cumhurbaşkanıyla New York’tan. Ekonominin gerçekten yönetim sorumluluğunu üstlenenler ile bazı danışmanlar arasında tartışma çıkmış” dedi.

Davutoğlu "Sayın Cumhurbaşkanı faizi indirdiğini düşünüyor. Ne zaman faizi indirdiğini düşünse, birkaç ay sonra faiz, birkaç misli artıyor. Çünkü bunlar çok basit bir enflasyon, faiz, kur denkleminden habersiz. Ekonomi giriş dersi alanların bildiği faiz, kur, enflasyon denkleminden habersiz" diye konuştu.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları