loading
close
SON DAKİKALAR

Destici'den 'Kaddafi’ benzetmesi: 250 milyar doları olduğunu söylediler; sonra ne oldu, o paranın 1 kuruşunu yiyemedi

Destici'den 'Kaddafi’ benzetmesi: 250 milyar doları olduğunu söylediler; sonra ne oldu, o paranın 1 kuruşunu yiyemedi
Tarih: 01.07.2021 - 11:16
Kategori: Siyaset

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Bu ülkenin kaynakları yolsuzluğa ve adam kayırmacılığına çarçur edilmediğinde herkese yeter" derken Kaddafi benzetmesi dikkat çekti.

Cumhur İttifakı ortaklarında BBP'nin Genel Başkanı Mustafa Destici, partisinin Sinop 1. Olağan İl Kongresi’nde konuştu. Yolsuzluk gündemine ilişkin dikkat çeken ifadeler kullanan Destici'nin konuşmasındaki Kaddafi hatırlatması dikkat çekti.

Destici, açıklamasında "Bu ülkenin kaynakları doğru bir şekilde kullanıldığında, çarçur edilmediğinde, yolsuzluğa ve adam kayırmacılığına çarçur edilmediğinde herkese yeter. Ama ülkenin kaynakları savurganlık edilirse, yolsuzlukla iç edilirse, burada kazananlar parayı yurt dışına çıkarırsa, hem de helal kazanç değil, gayri meşru kazançları...Ama ülkenin kaynakları savurganlık edilirse, yolsuzlukla iç edilirse, burada kazananlar parayı yurt dışına çıkarırsa, hem de helal kazanç değil, gayri meşru kazançlarını yurt dışına çıkarırlarsa millet ekonomik sıkıntı çeker" düşüncesini dile getirdi.

Kaddafi örneği

Arap Baharı’nda devrilen liderlerden örnekler veren Destici, şunları kaydetti:

Kaddafi’nin 250 milyar doları olduğunu söylediler. Sonra ne oldu, o paranın 1 kuruşunu yiyemedi. Kendi sonu ne oldu, çok kötü bir şekilde oldu. Aynı şey bu şekilde ülkesini soyan devlet başkanları için de geçerli. Onun için herkese diyorum ki bu devlet size zaten itibar veriyor. Onun için şeytana uymayın. Memleket parasını dışarı çıkaranlar hem bunu kullanamazlar hem de akıbetleri çok kötü olur. Onun için gelin hep birlikte kazanalım, çalışalım.

Libya lideri Kaddafi 2011 yılında ülkeye dönük emperyalist müdahale sırasında vahşice öldürülmüştü

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları